Posts From Portali Sakte

Thaçi thyen “rekord” për dhënie dekoratash, nga familjarët deri tek presidenti Trump

1 javë më parë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dekori ditën e djeshme me medaljen ‘Urdhri i Lirisë” presidentin amerikan, Donald Trump dhe dy këshilltarët e tij për kontributin

“Shqiptar i mirë, shqiptar i vdekur”, vazhdon gjuha e urrejtjes në Shkup

1 javë më parë

Në rrjetet sociale sërish është shfaqur një video ku shihet se si një grup i të rinjve përdorin gjuhë të urrejtjes duke brohoritur “shqiptar i

Zgjedhjet e 25 prillit/ Kim Mehmeti: Rama është i dëmshëm për shqiptarinë, jo vetëm për Shqipërinë

2 javë më parë

Analisti dhe shkrimtari Kim Mehmeti, në programin e tij në SYRI TV, përcolli edhe një mesazh për situatën në Shqipëri. “Nuk dihet nëse bandat e

Erdogan zbulon se çfarë kërkon Turqia në Ballkan

2 javë më parë

Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan duket i vendosur për të vazhduar me strategjinë e tij në Ballkan, pavarësisht shqetësimit në rritje të Brukselit në lidhje

Kthesa e befasishme e motit në Ballkan, meteorologët japin alarm: Ja çfarë pritet të ndodhë më 18 shtator

2 javë më parë

Meteorologët paralajmërojnë ndryshime të papritura të motit. Agjencitë meteorologjike të rajonit janë të shqetësuara në lidhje me disa zhvillime në Mesdhe, të cilat nëse shkojnë

VIDEO nga vendi i ngjarjes/ Shpërthim tritoli në mes të Tiranës, dyshohet për të plagosur

2 javë më parë

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në kryeqytet, në kryqëzimin Vasil Shanto. Në mes të rrugës një makinë ka shpërthyer si pasojë e vendosjes së

Ky ishte momenti më interesant i Adem Mikullovcit në Kuvendin e Kosovës, ja çfarë i bëri Kadri Veselit

2 javë më parë

Në orët e vona të natës, aktori dhe politikani Adem Mikullovci, ka ndërruar jetë në moshën 81 vjeçare. Aktori nga Vushtrria, përveç veprave të tij

Afrim Gashi: Edhe një Adem u nda nga ne

2 javë më parë

Për vdekjen e aktorin të mirënjohur, Adem Mikullovci, ka reaguar edhe kryetari i Alternativës, Afrim Gashi. “Kalimi në amshim i legjendës së aktrimit, Adem Mikullovci,

“Urime Kosovë, që u bërë faktor stabiliteti në Lindjen e Mesme”, ironizon Kim Mehmeti: Me këta burrështetas që kemi dhe ShBA s’e ka të lehtë të na ndihmojë

3 javë më parë

Shkrimtari dhe analisti Kim Mehmeti, përmes një statusi në rrjetin e tij social ‘Facebook’, është shprehur në lidhje mbi marrëveshjen ekonomike mes Kosovës dhe Serbisë

Një ngjarje që u harrua ndodhi dje në Washington

4 javë më parë

Nga Veton Surroi   A u angazhua diplomacia më e rëndë botërore për të prodhuar dokumente që nuk janë marrëveshje? Dhe si do ta vazhdojë Kosova