Posts From Portali Sakte

Fushat e gazit nuk janë shkaku kryesor/ Mosmarrëveshjet detare Turqi-Greqi dhe rreziku i një lufte. Çfarë mund ta bindte Presidentin turk të…

4 javë më parë

Kanë kaluar shumë vite nga përplasja ushtarake e grekëve me pushtuesit e tyre, turqit, e para që kur kishin fituar pavarësinë nga Perandoria Osmane gjysmë

Qeveria sot do të mbajë seancë konstituive

4 javë më parë

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut, sot në mesditë në sallën solemne do ta mbajë mbledhjen e parë konstituive. Në mbledhjen e parë konstituive

Shkëmbim me armë zjarri në Podujevë, dy të plagosur

4 javë më parë

Shkëmbim me armë zjarri ka ndodhur mbrëmë në rrugën “Fahri Fazliu” në Podujevë, por fatmirësisht pa viktima. Policia raporton se në momentin kur kanë dalë

Incidente midis mbështetësve të qeverisë dhe opozitës në Podgoricë

4 javë më parë

Në Podgoricë të Malit të Zi, të hënën vonë, pati përleshje midis mbështetësve të qeverisë dhe opozitës, të cilët festonin fitoren në zgjedhje. Policia reagoi,

Fati i Gjukanoviqit dhe i Malit të Zi në duar të “shqiptarit çetnik”, siç e quajnë Dritan Abazoviqin!

4 javë më parë

Përbërja e qeverisë së ardhshme në Malin e Zi në situatën kur DSP e Gjukanoviqit me partner ka vetëm 40, ndërsa opozita 41 deputet, varet

ASH-AAA: Marrëveshja LSDM-BDI-së, qeveri mashtruese dhe jolegjitime

1 muaj më parë

Koalicioni Aleanca për Shqiptarët & Alternativa vlerëson se marrëveshja e sapoarritur mes LSDM-së dhe BDI-së është për një qeveri mashtruese dhe jolegjitime. “Së pari, ka

PDK ia kthen “përgjigjen” Vetëvendosjes për çështjen e mocionit

1 muaj më parë

Deputetja e PDK-së, Blerta Deliu – Kodra e ka quajtur joserioz mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë Hoti të iniciuar nga Lëvizja Vetëvendosje.Ajo ka treguar edhe

Policia ndalon një maqedonas, po kontrabandonte mallra nga Kosova në Maqedoninë e Veriut

1 muaj më parë

Policia kufitare ka ndaluar një shtetas të Maqedonisë së Veriut, pasi gjatë kontrollimit i janë gjetur tetë pako me nga 100 copë tapeta muri duke

Vrasësi i 13-vjeçarit që e fali presidenti ishte dëshmitar i vdekjes së Astrit Deharit

1 muaj më parë

I dënuari për vrasje të dyfishtë, Luz Allaku, të cilit presidenti ia ka falur 3 vjet e gjysmë të dënimit, nga 15 vjet në total

Vrasja që tronditi Shkodrën, në kërkim dhe vëllai i autorit. Ja pse

1 muaj më parë

Policia e Shkodrës ka shpallur në kërkim një tjetër person, si të dyshuar për vrasjen e 23-vjeçarit Gledis Kraja mbrëmjen e të hënës. Burimet thanë