Posts From Portali Sakte

Pahor Mogherinit: Zgjidhja e problemit Kosovë-Serbi të mos bazohet në parime etnike

13 orë më parë

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, është takuar sot me përfaqësuesen e lartë të Brukselit, Federica Moherinin, ku kanë biseduar rreth vazhdimit të dialogut ndërmjet Kosovës

Shmanget konfrontimi i policisë kufitare të Kosovës me ushtrinë e Serbisë

13 orë më parë

Mediet serbe raportojnë se policia e Kosovës shkeli marrëveshjen mbi lëvizjen në zonën kufitare dhe hyri në “mënyrë të paligjshme” në territorin e Serbisë Qendrore,

LAJMI I FUNDIT: Edhe avokati Gazmend Halilaj dyshohet për keqpërdorim seksual

13 orë më parë

Avokati që raportoi për rastin e abuzimit me të miturën në Drenas, Gazmend Halilaj është intervistuar sot nga Prokuroria e Prishtinës. I njëjti përmes një postimi

Zaev: T’i jepet fund punësimit të familjarëve, nuk jemi si regjimi i mëparshëm

13 orë më parë

“Apeloj dhe kërkoj nga pushteti parlamentar, ai ekzekutiv, por edhe nga ai lokal, të korrigjohemi sepse unë nuk dua që të jemi të njejtë si

Sanders mbledh 4 milionë dollarë vetëm 12 orë pasi njoftoi se do të garojë për president

13 orë më parë

Sipas zyrtarëve të fushatës së politikanit Bernie Sanders, në llogarinë e tij janë mbledhur katër milionë dollarë nga 150 mijë donatorë të ndryshëm vetëm dymbëdhjetë

Çfarë marrëveshje po synon Kosova në dialogun me Serbinë?

13 orë më parë

Normalizimi i raporteve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë është i pashmangshëm, ka deklaruar presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. Këto komente ai i bëri gjatë një konference

Fatlume Popovci vishet me fustan të kuq, ‘çmend’ të gjithë me këtë detaj!

13 orë më parë

Fatlume Popovci njihet për zërin e saj të veçantë. E pranuan apo jo, janë ahengjet dhe mbrëmjet familjare ato që po ua sjellin paratë e

Berisha me Atalantan nuk i frikësohet asnjë ekipi në Serie A

13 orë më parë

Etrit Berisha është kthyer në një titullar të padiskutueshëm tek Atalanta dhe shpreson që këtë sezon të kapë një vend në Europë. Ëndrra është Championsi,

194 punonjës së policisë u hetuan nga Inspektorati Policor i Kosovës

13 orë më parë

Ndonëse kërkoi që raportimi për rastin e zyrtarit policor në Drenas të bëhet i mbyllur, kryeshefja e inspektoratit Policor të Kosovës Miradije Kelmendi, raportimin mbi

Ministri serb: Katastrofë për Serbinë nëse vazhdon taksa, deri tani kemi humbur 90 milionë euro

14 orë më parë

Vendimi i Qeverisë së Republikës së Kosovës për taksë ndaj produkteve me origjinë nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina për këta tre muaj, i ka

1 2 3 3 381