Posts From Portali Sakte

Aksident i rëndë në Kamenicë: Vdes 23 vjeçari

1 ditë më parë

Një aksident tragjik ka ndodhur në fshatin Koretin të Kamenicës, si pasojë një person ka vdekur. Metro mëson se F.B., nga Kamenica ka vdekur pas

Përdorimi i përditshëm i smartfonëve mund të deformojë eshtrat

1 ditë më parë

Njerëzit shpenzojnë aq shumë kohë mbi ekranet, e cila ndikon të zhvillohet ‘thumbi kockor’ në pjesën e pasme të kafkës. Studiuesit thanë se është rritur

Joseph: Ideja e bashkimit me Shqipërinë vetëm sa nxit separatizmin e serbëve të Kosovës

1 ditë më parë

Ideja e bashkimit të Kosovës me Shqipërinë është një tjetër qasje dhe vlerësim i kotë e i papërgjegjshëm që vetëm sa e nxit separatizmin e

Kuvendet e karrigeve

1 ditë më parë

Procesi i brendshëm i zgjedhjeve në Lidhjen Demokratike të Kosovës ka kohë që është duke u përcjellë me tensione dhe me përleshje fizike. Ndonëse për

Motoçikletat më të çuditshme që keni parë ndonjëherë

1 ditë më parë

Motoçikletë me një rrotë apo me dyer – të gjitha këto instalacione do t’i gjeni në setin fotografik të motoçikletave më të çuditshme që keni

Njihuni me pelivanin kosovar: Që 30 vite merret me këtë sport, tani po u përcjellë të rinjve

1 ditë më parë

Sahit Berisha nga Dragashi është marrë me sportin e pehlivanëve për 30 vjet rresht. E tani kur ka mbushur 46 vjet, ai po përkujdeset që

Hazir Borovci i LDK’së: Dikur ishte këshilltar i Rexhep Selimit

1 ditë më parë

Zgjedhjet e brendshme në LDK kanë marrë një rrjedhë jo demokratike dhe tepër dramatike, rrahje dhe grushte po përdoren tani. Në këtë proces duket zgjedhor

Nora Istrefi shfaqet shumë seksi me të bardha |PAMJE

1 ditë më parë

Nora Istrefi cilësohet si një ndër këngëtaret më tërheqëse shqiptare. Format e saj trupore dhe paraqitjet e saj gjithmonë plot stil, janë ato që komentohen

Viktima dyshohet se u rrah e pastaj u hodh jashtë veturës nga bashkëshorti

1 ditë më parë

Në shtëpinë, në fshatin Neprebishtë të Suharekës, ku 54-vjeçarja A.D. ka kaluar mbi 20 vjet martesë, të dielën nuk është parë asgjë e pazakonshme. As

Euro U21, Italia në krye me Chiesan befason Spanjën

1 ditë më parë

Kampionati Evropian për moshat deri në 21 vjet ka sjellur befasinë e parë. Italia ka mposhtur Spanjën me rezultat 3-1, pavarësisht se ishte në disavantazh