Posts From Portali Sakte

PTK buzë falimentimit

3 vjet më parë

Posta dhe Telekomi i Kosovës (PTK), dikur kompania më profitabile në vend, me mbijë 2 mijë të punësuar, po përballet me rënie drastike të të

EULEX-i nuk përfshihet në aferën e përgjimeve

3 vjet më parë

Misioni i BE-së për sundimin e ligjit në Kosovë ka deklaruar se vetëm në rrethana të jashtëzakonshme dhe në marrëveshje me kryeprokurorin e Kosovës, EULEX-i

Dosja e Shefave X: Grabovci-Veselit: Ti i merr vendimet, unë i zbatoj

3 vjet më parë

Kërkesat e Kadri Veselit për Adem Grabovcin ishin urdhra. Shefi i Shefave, Veselin e kishte shef. Kështu e quante dhe sillej para tij. Ai nuk

Dy shkupjanë arrestohen në Greqi me 108 kg hashash

3 vjet më parë

Policia greke ka bërë të ditur se sot në afërsi të Kosturit ka arrestuar dy shkupjanë të cilët me makinë kishin tentuar të fusnin në

Supervetura e shpejtë, McLaren

3 vjet më parë

McLaren ka bërë një punë të mirë dhe ia ka dalë të mbajë në fshehtësi modelin 688. Madje, vetëm në muajin maj është bërë e

49 milionëshi shqiptar detyron yjet e Schalkes që të bëjnë shqiponjën me duar (FOTO)

3 vjet më parë

Donis Avdijaj po e shijon kthimin te Schalke. Kosovari që ka klauzolën e largimit 49 milionë euro, sot ka marrë pjesë në prezantimin e skuadrës

Shqiptarja rrëmbehet në kampin e refugjatëve: U zgjova pranë 4 burrave

3 vjet më parë

Një grua shqiptare dyshohet se është rrëmbyer dhe përdhunuar. Ngjarja ka ndodhur në një kamp refugjatësh në Burbach të Gjermanisë, ku gruaja është zhdukur për

Mediet e huaja shkruajnë për pritjen madhështore që iu bë Majlinda Kelmendit

3 vjet më parë

Pritja që iu bë Majlinda Kelmendit në Kosovë pas kthimit në RIO 2016, ka marrë vëmendjen edhe të medieve të huaja. Xhudistja 25 vjeçare është

Berisha: DokuFest të thirret DokuDroga, DokuAlkooli apo DokuProstutucioni

3 vjet më parë

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Nismës për Kosovën, Zafir Berisha, ka vlerësuar se ka ka devijuar skajshmërisht misioni i Festivalit Ndërkombëtar të

Sali Berisha sulmon ashpër Greqinë

3 vjet më parë

Ish- kryeministri Sali Berisha ka reaguar për vdekjen e emigrantit shqiptar në Greqi, Pëllumb Marinkolaj. Berisha, në profilin e tij në Facebook shkruan se qeveria