Posts From Portali Sakte

Tanja Fajon e prerë: Së pari ratifikimi i Demarkacionit pastaj liberalizimi i vizave

3 vjet më parë

Raportuesja e Parlamentit Evropian për liberalizim të vizave me Kosovën, Tanja Fajon, i tha Radios Evropa e Lirë se i gjithë procesi i lëvizjes së

Vdes edhe i riu i dytë që u plagos nga të shtënat sot në Prishtinë

3 vjet më parë

Ka vdekur edhe i plagosuri tjetër nga të shtënat që kanë ndodhur sot në afërsi të Parkut të Qytetit në Prishtinë. Vdekjen e Arianit Gashit,

Sqarohet Jakup Krasniqi

3 vjet më parë

Publikimi i Dosjes së Shefave XXII, në të cilën përmendet emri im më obligon të sqaroj opinionin publik me sa vijon: – Biseda private e

Vettingu dërgon ambasadorin amerikan në selinë blu

3 vjet më parë

Pak ditë pasi nuk pranuan asnjë prej 47 amendamenteve të opozitës dhe drafti i vetting-ut në komisionin e reformës u votua vetëm nga mazhoranca, PD

Shuhet në moshën 82 vjeçare bilbili i këngës popullore shqiptare

3 vjet më parë

Shuhet ne moshen 82 vjecare bilbili i muzikes popullore Naile Hoxha. Këngëtarja shkodrane ka ndërruar jetë në azilin e qytetit të Shkodrës, ku kaloi edhe

Shtetet e Bashkuara i bëjnë thirrje Turqisë dhe kurdëve

3 vjet më parë

Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kanë bërë thirrje Turqisë dhe militantëve Kurdë që të ndalojnë luftën mes tyre në territorin Sirian. Sipas Uashintonit kjo

Edhe Apple me rrjet social

3 vjet më parë

Thashethemet e fundit që po qarkullojnë nëpër blogjet teknologjke këtë javë kanë spekuluar se Apple është duke punuar në zhvillimin e një aplikacioni social të

Labi me mesazh prekës për vrasjen e Eronit

3 vjet më parë

Këngëtari i njohur kosovar Labinot Tahiri i njohur si “Labi” ka reaguar pas vrasjes që ndodhi disa orë më parë në Prishtinë, ku mbeti i

Dorasi është nga Shqipëria

3 vjet më parë

29 Gusht 2016 • Sakte.net  15:54  Jozyrtarisht merret vesh se dorasi është nga Shqipëria. Policia ka dyshimet e veta rreth se bëhet fjalë për një

Mustafa të enjten përballet me Vetëvendosjen në Kuvend

3 vjet më parë

Lëvizja Vetëvendosje muaj më parë kishte adresuar dy interpelanca ndaj kryeministrit të vendit Isa Mustafa. Që nga 13 korriku edhe kur i kishte adresuar këto