Posts From Portali Sakte

Kjo video ka shokuar Maqedoninë para 1 viti, dadoja dhunon foshnjën 5 muajshe

3 vjet më parë

Gjykata Themelore Shkupi 1 i përcaktoi masën e paraburgimit 30 ditor dados e cila e tronditi opinionin vendas me videon në të cilën shihet sesi

Ish drejtori i policisë: VMRO dhe BDI deshën ta djegin krejt “Lagjen e Trimave”

3 vjet më parë

Në aksionin në Kumanovë më 9 maj, ministrja Gordana Jankullovska në një moment ka urdhëruar përdorim të helikopterëve të pajisur me bomba “napalm”, që janë

Plagoset një vajzë 14-vjeçare në Gllumovë të Shkupit

3 vjet më parë

Një person tash për tash i panjohur dje rreth orës 20:20 në fshatin Gllumovë të Shkupit ka gjuajtur më shumë plumba, me ç’rast njëri prej

Abrashi: Kemi pastruar listat e pensionistëve, s’ka më pagesa “paushall”

3 vjet më parë

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Arban Abrashi ka reaguar ndaj një lajmi të publikuar në media ditë më parë, se pensionistët e vdekur morën

Ramë Lahaj, i treti në “Operalia”

3 vjet më parë

Tenori kosovar Ramë Lahaj ia ka dalë që të bëjë edhe një hap të rëndësishëm në karrierë. Lahaj ka fituar vendin e tretë në finalen

Spasovski: Pas përfundimit të zgjedhjeve, MPB përkohësisht e drejton një shqiptar, MPPS një rom

3 vjet më parë

Sekretari i përgjithshëm i LSDM-së, Oliver Spasovski, në një intervistë për një medie elektronike maqedonase, i pyetur për koment në lidhje me deklaratën e Artan

Hakmarrje pas 19 vitesh, i riu qëllohet për vdekje në mes të dasmës (FOTO)

3 vjet më parë

Ka marrë hakun e babait të vrarë 19 vite pas ngjarjes. Kur ishte 5 vjeç, babai i Miraim Isës do të qëllonte për vdekje babanë

Mbulohet diplomatja në Maqedoni, shpërthen debati mbi shaminë

3 vjet më parë

Edhe pse ka shumë besimtarë të konfesionit Islam, Maqedonia deri tani nuk ka pasur nevojë të hapë çështje që ngrisin temperaturat në vendet e Evropës

Në mbrojtje të moralit, Irani shkatërron 100 mijë saça satelitorë televiziv

3 vjet më parë

Autoritetet iraniane kanë shkatërruar 100 mijë saça satelitorë televiziv dhe reseverë ilegalë, të konfiskuara nga familjet e ndryshme. E gjitha është pjesë e një aksioni

Veseli e jo Thaçi në ceremoninë e nominimit të Hillary Clinton për Presidente

3 vjet më parë

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, njëherësh lider i Partisë Demokratike, Kadri Veseli, ka udhëtuar për në Filadelfia të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.