Posts From Portali Sakte

Për 4 muaj , 21 të kafshuar nga gjarpri, e mijëra të pickuar nga rriqrat

3 vjet më parë

Gjatë këtij viti në Kosovë nga kafshimi i gjarpërinjve, ndihmë mjekësore kanë kërkuar 21 persona. Trembëdhjetë prej tyre kanë qenë të shtrirë në Klinikën Infektive

Ja kush do ta zëvendësoj Ferid Aganin!

3 vjet më parë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, e ka autorizuar Ferat Shalën që t’i ushtrojë të gjitha detyrat dhe përgjegjësitë e ministrit të Ministrisë së

Vdes pronari i restaurant ‘Anija’

3 vjet më parë

Ka vdekur biznesmeni Bekim Bislimi, pronari i restaurantit “Anija’. Ai ishte bërë një vend atraktiv, ku së fundi ata ndërtuan edhe një kopje të kullës

Turqia dikur e duartrokiste atentatorin e Erdoganit! (Foto)

3 vjet më parë

Njëri prej ushtarëve që morri pjesë në atentatit e drejtpërdrejtë ndaj presidentit të Turqisë, Rexhep Tajip Erdoan derisa ai bashkë me familjen ndodhej në Mugla

Turqi, në oborrin e konviktit të femrave të FETO-s gjenden 897 rrënjë kanabis

3 vjet më parë

Në oborrin e konviktit privat të femrave Refia Hanim në Erzurum të Turqisë, për të cilin, në kuadër të hetimit për tentim të grusht shtetit

Një e mitur detyrohet të marrë drogë nga një mashkull në Prishtinë

3 vjet më parë

Një e mitur femër është detyruar që të përdorë substanca narkotike nga një mashkull dhe më pas i është përkeqësuar gjendja shëndetësore. “Viktima femër K/Shqiptare

Dhomat e pritjes në spitalet e Shkupit

3 vjet më parë

Autore: Brikenda Rexhepi Të bën të ndihesh keq kur je në një dhomë pritjeje përplot njerëz në hall që flasin për sëmundjen. Që zëri u

Ushtaraku bullgar tregon si Maqedonia mund të bëhet tërësisht shqiptare

3 vjet më parë

Stancho Stanchev, një historian ushtarak dhe lektor në Akademinë Ushtarake në Sofje ka deklaruar se Bullgaria nuk ka pasur ndonjëherë plan për ndarjen e Maqedonisë.

BESA-BDI’së: Kumanova është gjaku ynë që nuk do ta falim kurrë

3 vjet më parë

Ali Ahmeti bashkë me Nikolla Gruevskin që moti kanë filluar ta injorojnë dhe tallen me shqiptarët e Kumanovës. Siç dihet, Ahmeti që nga vrasja e

VMRO qetëson maqedonasit: Votuesit shqiptarë do të fshihen nga lista zgjedhore

3 vjet më parë

Zëvendëskryeministri dhe funskionar i VMRO-DPMNE-së Nikolla Todorov, lidhur me shlyerjen e parlajmëruar nga ana e KSHZ-së të rreth 40.000 votuesve, ka thënë se bien në