Posts From Portali Sakte

MPJ: Asnjë shtetas i Maqedonisë nuk ka pësuar në sulmet terroriste në Gjermani

3 vjet më parë

Ministria e punëve të jashtme të Maqedonisë shpreh ngushëllimet e sinqerta për familjen e të vrarëve dhe lënduarve në sulmet terroriste në Munih, Republika Federale

Lirohet nga burgu vrasësi i Komandant “Shqiponjës”, Bajram Limani

3 vjet më parë

Në përvjetorin e vrasjes së Komandant “Shqiponjës” – Xhemail Rexhepi, me urdhër të BDI-së gjykatësja Gjylsime Shabani ka nënshkruar lirimin nga parapurgimi të vrasësit të

Edi Rama: I trishtuar me jetët e humbura në Munich

3 vjet më parë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka shprehur sot trishtimin e tij të thellë për jetët e humbura në sulmin barbar të Mynihut. “Trishtim i thellë

Mustafa ngushëllon Merkelin pas sulmit

3 vjet më parë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, i ka shprehur ngushëllime familjarëve të të vdekurve, si dhe popullit e Qeverisë Gjermane, pas akteve vdekjeprurëse në

Dijamant Zabërgja, viktima tjetër kosovare në Munich

3 vjet më parë

Sipas informacioneve jo-zyrtare dhe të pakonfirmuara nga autoritetet gjermane, edhe një 21-vjeçar nga Kosova është viktimë e sulmit të djeshëm në Munich. Kështu ka bërë

Kapet nga policia gjermane babai i sulmuesit të Munihut

3 vjet më parë

Gazeta Bild ka njoftuar se policia gjermane ka marrë babanë e sulmuesit 18 vjeçar dhe po e interviston. Ekipet e mjekësisë ligjore janë në kërkim

Veseli: Krimi makabër në Gjermani

3 vjet më parë

Kreu i Kuvendit Kadri Veseli me anë tën jë postimi në rrjetin e tij social “Facebook” ka shprehur dhimbjen për viktimat e Munihut. Veseli ka

Thaçi: Bashkohemi në luftimin e çdo forme të terrorizmit

3 vjet më parë

Kreu i shtetit, Hashim Thaçi ka thënë se lajmi për kosovarët viktima të sulmit terrorist në Munich është shokues dhe ka prekur tërë vendin. “Jam

Tre kosovarë të vdekur në sulmet në Munih, Konsullata e Kosovës s’ka informata

3 vjet më parë

Edhe pse në media dhe rrjetet sociale po njoftohet se në sulmet e djeshme në Munih të Gjermanisë, kanë vdekur edhe kosovarët Dijamant Zabergja, Armela

Teuta Arifi e bën “namin”, asfalton 3 km rrugë!

3 vjet më parë

Me qëllim që të duket se është bërë punë e madhe, Teuta Arifi kryetare e Komunës së Tetovës në rrjetin e saj social ka shpërndarë