Posts From Portali Sakte

Ekskluzive/ Kushtet për ekstradimin e Gylenit

3 vjet më parë

Presidenti i SHBA-së, Barack Obama, dhe ai turk Tayyip Erdogan, kanë biseduar lidhur me tentimin e dështuar për grusht shtet në Turqi në fundjavë. Kjo

E zbulon portali Sakte.net – Lajmi me heqjen e kokës së ushtarit është i pasaktë

3 vjet më parë

Portali Sakte.net raportoi në vazhdimësi me saktësi për informacionet e fundit në Turqi lidhur me grusht shtetin. Lexues të shumtë u adresuan në portalin Sakte.net

George W. Bush ka frikë se do të jetë presidenti i fundit republikan

3 vjet më parë

Ish presidenti amerikan, George W. Bush u ka thënë një grupi këshilltarëve dhe njerëzve të afërm se ai ka frikë se mund të jetë presidenti

Turkut që i kaluan dy tanke sipër dhe shpëtoi! (Video)

3 vjet më parë

Protestuesit që u thirrën nga Erdogani për ta mbrojtur pushtetin e tij mbrëmjen kur u organizua përpjekja për grusht shtet, bënë gjithçka për ta ndaluar.

Analisti Spahiju: Profesorët “Turkofil” më mirë të merën me interesat Kombëtare se sa me Turqinë

3 vjet më parë

Analisti politik, Artim Spahi, në një deklaratë për Zhurnal kushtuar ngjarjeve të fundit në Turqi, ndjehet i tradhtuar nga bindjet e shumë Profesorëve Universitar shqiptarë

Vuçiq demanton Enver Hoxhajn për Demarkacionin

3 vjet më parë

Një ditë pasi që shefi i diplomacisë kosovare, tha se Kosova brenda dy viteve parashikon përfundimin e demarkacionit me Serbinë, kryeministri serb, Aleksandar Vuciq, deklaroi

Lutfi Haziri takime me kryetarin e Likovës dhe atë të Kumanovës

3 vjet më parë

Gjatë takimit të sotëm, Kryetari i Komunës së Gjilanit Lutfi Haziri, ka pasur takime të ndara me kryetarin e Kumanovës dhe atë të Likovës. Në

Gjithçka gati për ekstradimin e Gylenit në Turqi

3 vjet më parë

Presidenti i Turqisë Rexhep Tajip Erogan sapo ka realizuar një telefonatë me presidentin e SHBA’ve, Barak Obama, raporton portal Sakte.net Të dy liderët kanë biseduar

Si kanë mbijetuar shqiptarët ortodoksë në Maqedoni (Video)

3 vjet më parë

Krahina e Rekës së Epërme në Maqedoninë perëndimore, dikur ka qenë vendbanimi i mijëra shqiptarëve ortodoksë. Por gjatë historisë, ata janë përballur me presione të

Njihuni me gjeneralin nga Ferizaj që shpëtoi Erdoganin

3 vjet më parë

Ishte komandanti i ushtrisë së parë Gjenerali i Përgjithshëm Umit Dunda me prejardhje shqiptare nga Ferizaj i Kosovës Gjenerali që e ka paralajmëruar disa çaste