Posts From Portali Sakte

Gjakovë: Vdes një person pasi vetaksidentohet te ‘Ura e Fshejtë’

3 vjet më parë

Mbrëmë rreth orës 1 pas mesnate një person ka humbur jetën pasi është vetaksidentuar te “Ura e Fshejtë” në Gjakovë. Lajmin e ka konfirmuar për

Dështon Marrëveshja e Përzhinës, fillojnë bisedime për “Marrëveshjen e Vodnos”

3 vjet më parë

Sot në orën 13 në rezidencën e ambasadorit amerikan, Xhes Bejli, përfaqësuesit e partive politike do të tentojnë që ta zgjidhin edhe çështjen e vetme

Sillen bre shqiptartë thuajse janë turq

3 vjet më parë

Autore: Kimete Berisha Kurrë më në krizë identiteti nuk kanë qenë shqiptarët. Ama, fati që janë dembelat më të mëdhenj në botë, b* e mëdha,

Zaev kërkon të ndërrohen 12 shefa të policisë

3 vjet më parë

Ende ka mosmarrëveshje mes katër partive më të mëdha në Maqedoni, në lidhje me ingerencat e ministrit të ardhshëm të policisë në Qeverinë e re

E mbështesim protestën “Largo deponinë nga qyteti!”

3 vjet më parë

Duke qenë dëshmitarë të një katandie të mjedisit jetësor në Tetovë, që nga ndotja e ajrit, deponitë e egra gjithandej dhe djegia e tyre, por

Këta janë emrat kryesorë të Lëvizjes Vetëvendosje në Prishtinë, Dukagjin Gorani një prej tyre

3 vjet më parë

Lëvizja Vetëvendosje! pushtetin e saj e shtrin në komunën më të rëndësishme dhe njëkohësisht më problematike të Kosovës, në Prishtinë. Në mbledhjen e Këshillit të

“Land Rover” me targa të Maqedonisë shpërthen në flakë

3 vjet më parë

Në autostradën Durrës-Tiranë, përballë një qendre tregtare mësohet se ka marrë flakë automjeti tip “Land Rover”, me targa Maqedonëse, në pronësi të R. I. Policia

Ministrja Bajrami e sheh të domosdoshëm Ligjin për investime strategjike

3 vjet më parë

Ministrja e Tregtisë dhe Industrisë Hykmete Bajrami tha sot se ambienti i biznesit në Kosovë ka përmirësim të konsiderueshëm. Sipas saj grupet punuese kanë punuar

Deklarata e Erdoganit për Kosovën që çmendi Serbinë

3 vjet më parë

Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan gjatë seancës plenare të OKB-së tronditi përfaqësuesit e Serbisë me deklaratën ndaj Kosovës. Ai në seancën e 66-të deklaroi

Hyseni: Në Siri aktualisht janë 38 femra dhe 27 fëmijë nga Kosova

3 vjet më parë

Ministri i Punëve të Brendshme, Skënder Hyseni i cili po raporton në Komisionin për Siguri, ka thënë se gjendja e sigurisë në përgjithësi është shumë