Posts From Portali Sakte

Gecaj – Haradinajt: Nuk është burrërore të manipulosh me familjarët e mi

4 vjet më parë

Në Kosvë në mungesë të ballafaqimit në debate publike tash e një kohë është shndërruar në modë replikimi permes statuseve ne rrjete sociale. Mbrëmë kishim

Kur ministrja shqiptare refuzonte kërkesën e Erdoganit për shkollat e Gulenit

4 vjet më parë

Vizita e presidentit turk, Reccep Tayyp Erdogan muajin maj të vitit të kaluar në Shqipëri, solli edhe një debat të ri në Shqipëri rreth një

WikiLeaks publikon 300 mijë e-mailat e parë të partisë së Erdoganit (Dokumente)

4 vjet më parë

Faqja Wikileaks sapo ka publikuar grupin e parë të e-maileve të komunikimit ndërmjet aktivistëve të partisë së Recep Tayyip Erdogan dhe zyrtarëve shtetëror. Bëhet fjalë

Ish gjenerali venitet, dallimi brenda dy ditëve! (Foto)

4 vjet më parë

Janë publikuar pamjet e reja të ish gjeneralit të forcave ajrore të Turqisë, 64 vjeçarit, Akin Ozturk, i cili konsiderohet si një prej organizatorëve kryesorë

Turqi, 50 mijë njerëz largohen nga puna, 50 mijë të tjerë u arrestuan

4 vjet më parë

Sipas medieve turke, spastrimi më i madh është bërë në Ministrinë e Punëve të Brendshme, të Mbrojtjes, të Arsimit, Çështjeve Sociale, Financave, si dhe kabinetin

Gulen i lutet SHBA-së mos ta ekstradojë në Turqi

4 vjet më parë

Kleriku turk, Fethullah Gulen, ka kërkuar nga SHBA-ja që të refuzojë çdo kërkesë të Turqisë për ekstradimin e tij. Kryetari i Turqisë, Tayyip Erdogan, ka

Ngjarjet në Turqi nuk e tronditën veç Alinë!

4 vjet më parë

Derisa lidhur me tentimin për grusht shtet në Turqi kanë reaguar të gjithë liderët shqiptarë në Kosovë dhe Shqipëri, ndërsa shqetësimin e tyre e kanë

Mesila Doda: Lajm i mirë! Pas këmbënguljes së PDIU, u shfuqizua neni për martesat gay

4 vjet më parë

Deputetja e Partisë për Drejtësi, Integrim dhe Unitet, Mesila Doda përmes një statusi në faqen e vet në Facebook ka ndarë atë që e cilëson

Ata që habiten me gjeneralët shqiptarë në Turqi, harruan se 28 sadrezamë ishin me origjinë shqiptare!

4 vjet më parë

Derisa në kryelajme janë shndërruar gjeneralët me origjinë shqiptare në Turqi, emrat e të cilëve u lakuan qoftë për pjesëmarrje në grusht shtet apo edhe

Mustafa Ataturku dhe origjina e tij shqiptare

4 vjet më parë

Figura e krijuesit të shtetit turk, Mustafa Qemal Ataturk ka dalë jashtë kornizave të zakonshme dhe është kthyer në mit dhe kult, një kult individi