Posts From Portali Sakte

Dejona Mihali: 10 vjet – Në kundërshti me të dhënat e aktuales e në përputhje më ndërtimin e të resë

4 vjet më parë

Autore: Dejona Mihali Nga distanca e qytetit larg prej këtej shumë i mësuan emrat e qyteteve të Kosovës si adresë të kryengritjeve, rezistencës,demonstratave e luftës.

Daut Haradinaj i drejtohet Bajram Gecajt: Tregoje të vërtetën!

4 vjet më parë

Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj i ka thënë zv/ministrit Bajram Gecaj, i cili është edhe këshilltar i kryeministrit Mustafa se “pozitën e tij nuk mund

‘Kaubojsi’ i përgjigjet Metës: Nuk me njeh mua? Do më kujtosh edhe natën, do ta zhduk LSI-në…

4 vjet më parë

Një ditë pasi kreu i Kuvendit, ilir Meta deklaroi se nuk e njihte deputetin e Partisë Socialiste në Lezhë, Eduart Ndocaj, sot ka reaguar ky

Kosovarët rrezikojnë të mbesin pa bukë për shkak të “betonimit” të tokave bujqësore

4 vjet më parë

Një fenomen shqetësues që në Kosovë po vazhdon që nga përfundimi i luftës, është asgjësimi i tokës së punueshme. Ekspertë për çështje të bujqësisë, theksojnë

Turqia, kërkesë qeverisë së Kosovës për mbylljen e shkollave të Gylenit

4 vjet më parë

Pas mbylljes së disa shkollave në botë me kërkese të presidentit turk Reccep Tayyp Erdogan, të njejtën kërkesë e ka marrë edhe qeveria e Kosovës.

Ekskluzive/ Kushtet për ekstradimin e Gylenit

4 vjet më parë

Presidenti i SHBA-së, Barack Obama, dhe ai turk Tayyip Erdogan, kanë biseduar lidhur me tentimin e dështuar për grusht shtet në Turqi në fundjavë. Kjo

E zbulon portali Sakte.net – Lajmi me heqjen e kokës së ushtarit është i pasaktë

4 vjet më parë

Portali Sakte.net raportoi në vazhdimësi me saktësi për informacionet e fundit në Turqi lidhur me grusht shtetin. Lexues të shumtë u adresuan në portalin Sakte.net

George W. Bush ka frikë se do të jetë presidenti i fundit republikan

4 vjet më parë

Ish presidenti amerikan, George W. Bush u ka thënë një grupi këshilltarëve dhe njerëzve të afërm se ai ka frikë se mund të jetë presidenti

Turkut që i kaluan dy tanke sipër dhe shpëtoi! (Video)

4 vjet më parë

Protestuesit që u thirrën nga Erdogani për ta mbrojtur pushtetin e tij mbrëmjen kur u organizua përpjekja për grusht shtet, bënë gjithçka për ta ndaluar.

Analisti Spahiju: Profesorët “Turkofil” më mirë të merën me interesat Kombëtare se sa me Turqinë

4 vjet më parë

Analisti politik, Artim Spahi, në një deklaratë për Zhurnal kushtuar ngjarjeve të fundit në Turqi, ndjehet i tradhtuar nga bindjet e shumë Profesorëve Universitar shqiptarë