Posts From Portali Sakte

Tetova në dy vite me stadiume moderne

4 vjet më parë

Ashtu edhe siç pritej në mbledhjen e këshillit komunal në Komunën e Tetovës u miratua vendimi për dhënie me koncesion të dy stadiumeve futbollistike të

SHBA, një vend në shpërbërje

4 vjet më parë

Autore: Ines Pohl Shtetet e Bashkuara po japin simpoma të rrezikshme: Provën se sa shpejt shoqëritë demokratike mund të humbasin ekuilibrin, në një botë, ku

Erdogani dhe Plutarku

4 vjet më parë

Autor: Jeton Shasivari Ngjarjet rreth puçit të një hunte ushtarake të 15 korrikut 2016 në Republikën e Turqisë më së miri e ilustrojnë një thënie

Mësuesi akuzohet se përdhunoi nxënëset në pushimin e drekës

4 vjet më parë

Mësuesi i gjeografisë në një shkollë private për vajza ka përdhunuar në vazhdimësi nxënësen në klasë derisa pjesa tjetër ndodhej në pushim të drekës u

Emërohen drejtorët e rinjë, dorëhiqen të akuzuarit e rastit ‘Stenta’

4 vjet më parë

Basri Sejdiu është emëruar ushtrues detyre i drejtorit në Klinikën e Kardiologjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, kurse Agim Kryeziu, ushtrues detyre i drejtorit

LR PDSH mbështetje për protestën në Tetovë

4 vjet më parë

Lëvizja për Reforma – PDSH në parim ka mbështetur dhe do të mbështesë çdo protestë apo iniciativë qytetare, që për qëllim ka ngritjen e zërit

Ankaraja i dërgon Tiranës listën e gylenistëve, prezentë deri në qeverinë e Ramës

4 vjet më parë

Shumë shpejt do të vijnë edhe listëpagesat periodike të Gylenit në Tiranë, të cilat janë aktivizuar shumë ditët e fundit. Janë zyrtarë dhe ish-zyrtarë që

Haradinaj paralajmëron protesta për Demarkacionin

4 vjet më parë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se, po hetohet një rritje e propagandës për përkrahje të versionit të gabuar të

Mohamed Bouhlel kishte bërë selfie duke buzëqeshur pak para se t’i vriste 84 persona në Nice

4 vjet më parë

Terroristi Mohamed Bouhlel kishte bërë selfie duke buzëqeshur në kamion vetëm disa orë para se t’i masakronte 84 njerëz në ditën kombëtare të Francës, në

Ja deklarimi i ushtarakut që tentoi ta vriste Erdoganin bashkë me familje në hotel

4 vjet më parë

Janë zbardhur deklarimet e personit që organizoi aksionin për vrasjen e presidenti të Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan derisa ai ndodhej në një hotel në Marmaris.