Posts From Portali Sakte

Djali avokat i del në mbrojtje gjeneral Adem Hudutit në gjyq

4 vjet më parë

Portali Sakte.net raportoi dje se 170 avokatë turq kanë refuzuar të mbrojnë në seancat gjyqësore të përfshirët në tentim grusht shtetin në Turqi. Në mesin

Bashkësia Islame e Turqisë nuk do t’i varrosë 100 puçistët

4 vjet më parë

Kjo është goditje tjetër për familjet e puçistëve të cilët në mbrëmjen ndërmjet së premtes dhe shtunës tentuan puç ushtarak ndaj presidenti Rexhep Tajip Erdogan,

Pse e duan shqiptarët Erdoganin?

4 vjet më parë

Autor: Murat Mufit Aliu Një mori pandehmash dhe pyetjesh janë stisur këto ditë mbi interesimin e madh dhe përkrahjen e madhe të shqiptarëve muslimanë për

Vuçiq: Me shqiptarët do të jetojmë edhe 1000 vjet, s’duam luftë

4 vjet më parë

“Me shqiptarët e Kosovës do të jetojmë edhe 1000 vjetët e ardhshme dhe për këtë duhet të bashkëpunojmë në të mirë të të dyja palëve,

Artan Grubi: 11 dhjetori data e vetme për zgjedhje sivjet në Maqedoni

4 vjet më parë

Negociatat e katër partive më të mëdha të Maqedonisë, nënshkruese të Marrëveshjes së Përzhinos, kanë filluar para pak çastesh në Klubin e Deputetëve, me pjesëmarrjen

Artistët nga Kosova e Shqipëria me një rrëfim të përbashkët në Budapest

4 vjet më parë

Prishtinë, 19 korrik – Veprat e njëzet e pesë artistëve nga Kosova dhe Shqipëria janë bërë bashkë në Budapest. “Ludwig Museum – Museum of Contemporary

Abdush Demiri i BESËS godet ashpër Teuta Arifin: Shkatërrove çdo gjë, u bë mjaft!

4 vjet më parë

Gjendja e rënduar në infrastrukturën rrugore, problemi me ndotjen e ajrit dhe me mbeturinat, si dhe shumë cështje të tjera që shqetësojnë bënorët e Tetovës

Turqia shkarkon 257 persona nga zyra e kryeministrit dhe 492 figura shtetërore religjioze

4 vjet më parë

Turqia ka shkarkuar nga puna 257 persona në zyrën e kryeministrit si të dyshuar për përfshirje në tentim grusht-shtetin e 15 korrikut, ka bërë me

Dy stadiumet e Tetovës i mer me koncesion Lazim Destani

4 vjet më parë

Biznismeni nga Tetova, Lazim Destani vazhdon me investimet në sport. Me vendim të Këshillit të Komunës së Tetovës sot u miratua që dy stadiumet e

Komandanti turk: U pendova, por ishte vonë!

4 vjet më parë

Kanë dalur në dritë detaje të reja nga përpjekja për grusht shtet në Turqi. Komandanti rajonal i Xhandarmërisë në Konya, gjeneral brigade Timurgjan Ermish i