Posts From Portali Sakte

Deklarata e Erdoganit për Kosovën që çmendi Serbinë

4 vjet më parë

Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan gjatë seancës plenare të OKB-së tronditi përfaqësuesit e Serbisë me deklaratën ndaj Kosovës. Ai në seancën e 66-të deklaroi

Hyseni: Në Siri aktualisht janë 38 femra dhe 27 fëmijë nga Kosova

4 vjet më parë

Ministri i Punëve të Brendshme, Skënder Hyseni i cili po raporton në Komisionin për Siguri, ka thënë se gjendja e sigurisë në përgjithësi është shumë

Ambasadori amerikan paralajmëron politikanët: Pasoja për ata që nuk e votojnë reformën

4 vjet më parë

Ambasadori i SHBA-së në Shqipëri, Donald Lu ka mbajtur fjalim në protestën e shoqërisë civile për reformën, në të cilin tha se disa nga politikanët

Erdogan rrëfen momentet e grushtit të shtetit: Për 15 minuta mund të vdisja

4 vjet më parë

Në intervistën dhënë për “CNN Turk“, Presidenti Rexhep Tajip Erdogan ka rrëfyer edhe momentet kur në Turqi po tentohej nga ushtria për grusht shteti. Erdogan

Autobusi shpërthen në flakë, vdesin 26 udhëtarë (Foto)

4 vjet më parë

Një autobus i udhëtarëve i Tajvanit, i cili po barte turistë nga Kina, është përplasur në rrethoja të një autostrade rrugës për në aeroport dhe

Intervistë/Muhamed Zekiri: Ja se si largohet BDI –ja nga pushteti!

4 vjet më parë

Ai është një zë i rëndësishëm kritik në Maqedoni. Për vite të tëra në studion e tij kaluan shumë politikanë, pushtetarë, ndërsa intervistat e tij

Hahn paralajmëron referendum për reformën në drejtësi në Shqipëri

4 vjet më parë

Komisioni i Jashtëm në Parlamentin Europian po diskuton këtë të martë procesin e reformës në drejtësi në Shqipëri. Në fjalën e tij, komisioneri për Zgjerimin,

Bëhen 18 vjet nga masakra e Rahovecit

4 vjet më parë

Më 19 korrik të vitit 1998, si pasojë e një sulmi të forcave serbe, në Rahovec pati shumë shqiptarë të vrarë e të plagosur. Në

Haradinaj: Nuk jam takuar me Kadri Veselin

4 vjet më parë

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, mbetet optimist se këtë vit do të ketë zgjedhje parlamentare. Në intervistën dhënë “Zërit” ai kundërshton kategorikisht mundësinë që të

Çaushi: Mihalit i ndalet hyrja, e Gjuriq s’pyet askënd për të hyrë në Kosovë

4 vjet më parë

Numri dy i Vetëvendosjes, Driton Çaushi, ka bërë një analogji mes ndalesës që autoritetet kosovare i bënë sot aktivistes nga Shqipëria të kësaj partie, Dejona