Bisha e Trump! Një limuzinë presidencial prej 1.5 milion dollarë, e cili do ta mbrojë atë nga armët balistike (FOTO)

Një mishërim i ri i limuzines zyrtare e quajtur “Bisha”, e ndërtuar posaçërisht për Presidentin Trump , do të zbulohet brenda një kohe të shkurtër.

Cadillac 1.5 milion dollarë të blinduara, i cili vjen me dyer të trasha prej tetë inç, me një bombë të jashtme dhe një furnizim me oksigjen në rast të një sulmi kimik, i është dorëzuar Shërbimit Sekret për testet përfundimtare.

Ai kishte për qëllim të ishte gati për inaugurimin e Trump vitin e kaluar, por data e përfundimit u shty vazhdimisht derisa zyrtarët njoftuan të enjten se do të zbulohej në ‘fund të verës’.

“Ne kemi përfunduar detyrën tonë dhe ne e kemi dorëzuar automjetin tek klienti,” tha për Fox News Presidenti i Cadillac Johann de Nysschen .

Një zëdhënës i Shërbimit Sekret të SHBA konfirmoi lajmet dhe shtoi: ‘Programi për të ndërtuar dhe vendosur gjeneratën e ardhshme të limuzinave presidenciale është në rrugën e duhur dhe në orar.

“Publiku mund të presë që automjetet e reja të vihen në përdorim në fund të verës së këtij viti”.

Sedani është më i gjatë se dy SUV të mëdha dhe, për momentin, mbetet në kamuflazh të bardhë dhe të zi të dizajnuara për ta bërë më të vështirë identifikimin e veçorive të reja në bordin e automjetit.

Për momentin, Presidenti Trump duhet të bëjë një model të mëparshëm të Bishës që u ndërtua për Presidentin Obama.

Fotot e rrjedhura nga nëntori i vitit 2016 treguan një prototip të automjetit të ri të drejtuar në rrugë publike.

Versioni përfundimtar do të pikturohet me ngjyrë të zezë dhe argjend ashtu si versioni i tanishëm, sapo të jepet miratimi përfundimtar.

Ajo do të jetë pjesë e një flotë prej 12 e cila kushton rreth 15.8 milionë dollarë dhe është ndoshta automjeti më i sigurt në botë, siç i takon Presidentit të Shteteve të Bashkuara.

Bisha peshon tetë ton dhe ka dyer çeliku të trasha prej tetë inç që peshojnë njësoj si ato të një Boeing 757 – dhe janë vulosur për t’i bërë ballë sulmeve biologjike dhe kimike. /Lajmi.net/

Lini Një Koment