Ballkan

Blici serb: Amerika do që dialogu të rifillojë sa më shpejt, kushti i Vuçiqit – heqja e taksës

12 sekonda më parë

Emisari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në dialogun Kosovë-Serbi , Richard Grenell, i cili mbërrin në Beograd nesër për të biseduar me Presidentin serb

Ismaili: ‘Alternativa’ ka rregulluar shumë padrejtësi në Ministrinë e Kulturës (VIDEO)

13 minuta më parë

Me ardhjen e kuadrove të Partisë Alternativa në Ministrinë e Kulturës, minisri Hysni Ismaili thotë se janë zgjidhur shumë padrejtësi që kanë qenë prezente në

Në Sarajevë protestohet kundër ajrit të ndotur

2 ditë më parë

Protestuesit në kryeqytetin e Bosnjës dhe Hercegovincës, Sarajevë, dolën të hënën në rrugë për të kërkuar masa kundër ndotjes së ajrit. Disa nga protestuesit e

Miliarderët e botës më të pasur se 60% e popullsisë së planetit

3 ditë më parë

“Ekonomitë seksiste” po përkeqësojnë pabarazinë globale të të ardhurave, ndërsa numri i miliarderëve është dyfishuar në dekadën e fundit, thuhet në raportin më të fundit

Milo Gjukanoviç: Kisha Ortodokse Serbe mbron infrastrukturën e Serbisë së Madhe

3 ditë më parë

Gjendja e acaruar mes politikës serbe dhe asaj malazeze ende është duke vijuar, apo thënë më saktë ajo ka metastazuar edhe mes dy kishave, ku

Kush ishte njeriu i Qaseem Soleimanit që fshihej në Tiranë

7 ditë më parë

Seyed Ahmad Hosseini Alast, atashe kulturor i Iranit në Shqipëri u shpall i padëshirueshëm dhe iu kërkua që të largohej sa më shpejt nga Shqipëria.

Brnabic për vrasjen e Oliver Ivanovic: Ne po hetojmë me duar të lidhura nga Kosova dhe ndërkombëtarët

7 ditë më parë

Dy vite pas vrasjes së politikanit serb në Kosovë, Oliver Ivanovic, u mbajt një përkujtim për të dhe pjesëmarrëse ishte edhe Kryeministrja e Serbisë, Ana

Huç ministri serb Popovic: Kundërshtarët tanë janë njerëz të pafe dhe për këtë janë të dënuar të shkatërrohen

2 javë më parë

Ministri për zhvillim teknologjik dhe inovacion në qeverinë serbe dhe kryetari i Partisë Popullore të Serbisë, Nenad Popovic, e shfaqi publikisht fashizmin kur deklaroi se

Vizitat sekrete: Si e kishte përgatitur terrenin për Minishengenin Alexander Soros

4 javë më parë

Alexander Soros, djali i miliarderit George Soros muajt e fundit kishte intensifikuar vizitat në rajon duke shkuar në Shqipëri, Maqedoni të Veriut e Serbi, vende

Mali i Zi i bashkohet “MiniShengenit”, Gjukanoviç: Nuk zëvendëson anëtarësimin në BE

1 muaj më parë

Mali i Zi është shteti i radhës i Ballkanit që i bashkohet “MiniShengenit”. Në takimin e zhvilluar sot në Tiranë është diskutuar mundësia që Podgorica

1 2 3 311