Bota

Banda e 100 të rinjve “bombardojnë” policët me shishe jashtë një qendre tregtare në Londër (Foto/Video)

1 min më parë

Një bandë prej rreth 100 adoleshentësh “bombardoi” policinë me shishe në një ‘trazirë’ jashtë një qendre tregtare në lindje të Londrës. Sipas mediave të huaja,

Presidenti i rrëzuar i Egjiptit, Mohammed Morsi vdes në gjykatë

2 minuta më parë

Ish-presidenti i Egjiptit, Mohammed Morsi, i cili u rrëzua nga ushtria në vitin 2013, ka vdekur në gjykatë, thotë televizioni shtetëror, shkruan BBC. Atij njoftohet

Presidenti kinez feston 66-vjetorin, Putin i dhuron akullore ruse

3 orë më parë

Presidenti kinez Xi Jinping festoi të shtunën 66 vjetorin e lindjes së tij së bashku me presidentin rus Vladimir Putin. Dhe Putin e befasoi homologun

Avramopoulos: Nëse rriten hyrjet legale për azil, BE mund të pezullojë regjimin pa viza

3 orë më parë

Në katër muajt e parë, numri i hyrjeve legale të azilkërkuesve nga Shqipëria në BE u rrit me 30 për qind, në 7,138. Numri i

Mjekët ndërkombëtarë përleshen me ushtarët izrealit për të ndihmuar të plagosurit

24 orë më parë

Përleshjet mes palestinezëve dhe forcave izraelite në Rripin e Gazës po vazhdojnë. Mirëpo së fundi ka pasur reagime ndërkombëtare pasi një video po qarkullon në

Italia bllokon në mes të detit anijen me imigrantë

1 ditë më parë

Një anije shpëtimi e Gjermanisë ka mbetur jashtë brigjeve të ishullit italian Lampedusa, pasi i është mohuar hyrja në port. Anija “Sea-Watch 3” shpëtoi 53

SHBA, rritet numri i azilkërkuesve të kthyer në Meksikë

1 ditë më parë

Marrëveshja e arritur rishtazi me Shteteve të Bashkuara dhe Meksikës ka filluar të zbatohet dhe autoritetet amerikane kanë dyfishuar numrin e azilkërkuesve që kthejnë mbrapsht.

Vendet më të rrezikshme në Europë për turistët, sipas DASH-it

1 ditë më parë

Departamenti Amerikan i Shtetit ka për detyrë të paralajmërojnë qytetarët e vet se në cilat vende kanë më shumë mundësi të sulmohen për shkak të

Kishte vrarë mbi 80 persona, dënohet me burg të përjetshëm

2 javë më parë

Ish-infermieri gjerman, Niels Hoegel, është dënuar me burgim të përjetshëm për vrasjen e 85 pacientëve të tij. Rasti Hoegel konsiderohet si një nga krimet më

Si u krijua Shërbimi Sekret në SHBA

2 javë më parë

Shtetet e Bashkuara të Amerikës më 3 qershor të vitit 1865, krijohet Shërbimi Sekret ndërkohë që 1/3 e monedhave në qarkullim në atë kohë ishin

1 2 3 432