Intervista "Saktë"

“Ne iu bëmë thirrje komunistëve të vinin të formonim qeverinë, por mjerisht ata…”/ Fjalimi i Kryetarit të Paralamentit të 1943-it, që u dënua me 30 vjet burg në Burrel

25 sekonda më parë

Dashnor Kaloçi: Publikohet historia e panjohur e Mihal Zallarit me origjinë nga Frashëri i Përmetit, i cili pasi ishte shkolluar në një kolegj të Stambollit

Dy problemet që quan në prishjen e koalicionit VV-LDK, sipas Hazirit

20 orë më parë

Lidhja Demokratike e Kosovës qysh të premten që lamë pas ka mbledhur nënshkrimet e 46 deputetëve dhe është në proces të thirrjes së seancës së

Viola Von Cramon-Taubadel: BE-ja të mos i ndryshojë rregullat e lojës, por t’i liberalizojë vizat për Kosovën

2 javë më parë

Deputetja gjermane në Parlamentin Evropian dhe raportuesja për Kosovën në këtë institucion, Viola Von Cramon-Taubadel në një intervistë për Gazetën Express ka folur rreth taksës

“Isha ministër i Brendshëm kur u bë Masakra e Tivarit, ja tregova Enverit dhe ai…”/ Dëshmia e Haxhi Lleshit dhe dokumenti sekret, ku Hoxha ia ‘faturoi’ Koçi Xoxes

2 javë më parë

Dashnor Kaloçi Publikohet një dokument i rrallë arkivor me siglën “Tepër sekret” i hartuar nga Drejtoria e Sigurimit të Shtetit e Ministrisë së Punëve të

Pse Amerika po e eklipson BE-në në Ballkan?

1 muaj më parë

BE-ja është munduar dhe ka dështuar që t’i gjejë zgjidhje krizës së tarifave. Me një stil tipik amerikan, Grenelli raportohet t’i ketë thënë Prishtinës se

Palmer thotë se Rusia e do Ballkanin me një element kaosi në të

1 muaj më parë

I dërguari i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, tha se Rusia dëshiron që ky rajon të jetë “i përçarë, kundër

Ia vranë babain, vëllanë e motrën, Gramozi rrëfen si u hodh nga kamioni me viktima

1 muaj më parë

Dita e 26 marsit e vitit 1999, ishte e kobshme për familjen Berisha nga Suhareka, ditë në të cilën ata u ndanë përfundimisht nga më

Dëshmia rrëqethëse nga Brukseli: Si e dogjën komunistët trupin e gjyshit tim…

2 muaj më parë

Nga Dashnor Kaloçi   “Pas këtij momenti, sapo u largua Bardha, në prezencë të gjithë mirditorëve të atyre fshatrave që i kishin sjellë me detyrim, kufomën

Britania braktis BE-në, fillon etapa me shumë paqartësi

2 muaj më parë

Britania e Madhe të premten i jep fund gati gjysmë shekulli të integrimit me fqinjët e saj më të afërt dhe largohet nga Bashkimi Evropian, duke filluar

Borrelli synon të njohë Kosovën dhe njerëzit e saj, vizita e parë pa një plan

2 muaj më parë

Joseph Borrell viziton Kosovën dhe Serbinë pa një plan konkret për vazhdimin e dialogut, por me qëllim që të tregojë angazhimin personal për zgjidhjen e

1 2 3 46