Kendvështrime

Shkrimi në ‘The Guardian’: 25 vjet pas Srebrenicës, si e humbi bota “oreksin” për të hetuar krimet e luftës

2 ditë më parë

Nga Julian Borger   Ratko Mlladiç, gjenerali serb i Bosnjës i dënuar për urdhërimin e vrasjes së 8.000 burrave dhe djemve boshnjakë nga Srebrenica, do

Janjiq: Është gabim të thuhet se jam vetëm me BE’në apo vetëm me Amerikën

6 ditë më parë

Analisti politik dhe njohësi i rrethanave politike në Ballkanin Perëndimor, Dushan Janjiq, thotë se është mirë që edhe Washingtoni edhe Brukseli të përfshihen në dialogun

Rupert Neudeck për Dick Martyn: Shqiptarët po mundohet t’i paraqesë si kriminelë

7 ditë më parë

Njëri ndër miqtë më të mëdhenj të popullit të Kosovës, Rupert Neudeck, i cili vdiq para disa vjetëve, pas publikimit të raportit të Dick Martyt

Rama shfaqi mllefin dhe mungesën e përsëritur të ndjeshmërisë për Kosovën

1 javë më parë

Nga Veton Surroi 1. Nëse do gjykuar prej deklaratave publike, vizita e kryeministrit të Shqipërisë bërë Kosovës kishte për qëllim që t’i shprehet përkrahja Kosovës

Kurthet e ardhshme për Kosovën

2 javë më parë

Pas deklaratës befasuese të Zyrës së Prokurorisë Speciale të Kosovës është formësuar një lloj diskursi publik në Kosovë, që mund të ndërlikojë edhe më tej

‘Ish-këlyshi i Millosheviçit fitoi zgjedhjet, loja e tij me Hashim Thaçin’

3 javë më parë

Nga Norbert Mappes-Niediek, DEUTSCHE WELLE Duke i dhënë 63 përqind të votave partisë së Presidentit, duket se serbët kanë votuar sidomos për stabilitetin e vendit.

Serwer: Administrata e Trupmit, i’a ka hapur derën kërkesës së Serbisë për lëvizje të kufijve, kjo është e rrezikshme!

3 javë më parë

Bashkimi Evropian është leva pa të cilën Shtetet e Bashkuara nuk do të mund t’i çojnë Kosovën dhe Serbinë drejt një marrëveshjeje gjithëpërfshirëse, ka thënë

Pse Hashim Thaçi e Isa Mustafa, kanë qëndrime edhe më negative për Kosovën, se disa politikanë në Serbi?

3 javë më parë

Fejzi HAJDARI   Kosova si duket po fillon një garë me kohën. Çështja tani është se a do mund të përballojë deri në zgjedhjet e

Pafuqia e Ali Ahmetit e transformuar në “agoni shqiptare”

3 javë më parë

Fejzi HAJDARI Ali Ahmeti me partinë (BDI) pothuajse tanimë 18 vite qëndron në pushtet, me pak përjashtim, periudhë kjo kur shqiptarët përjetuan SHPRESËN dhe ZHGËNJIMIN

BDI-ja prej moti nuk u shërben interesave shqiptare

3 javë më parë

Shkruan: Kim Mehmeti   BDI-ja prej moti nuk u shërben interesave shqiptare, por biznes interesave të drejtuesve të saj, gjë që ia mundësojnë paritë maqedonase

1 2 3 93