Komunat

Ndërrohen disa drejtorë në Komunën e Prishtinës, Ahmeti tregon arsyet

17 orë më parë

Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti, ka thënë se shkarkimi i Drejtorit të Arsimit në komunën e Prishtinës, Januz Salihaj, është

Vërshimet në Suharekë, komuna nuk arriti t’i kompensoi dëmet në bujqësi dhe biznese

3 ditë më parë

Kryetari i komunës së Suharekës, Bali Muharremaj në një interviste për lajmi.net ka folur edhe për vërshimet të cilat përfshin

Dy persona kapen duke trafikuar femra në Dragash

3 ditë më parë

Policia e Kosovës rreth orës 01:30, në rajonin e Prizrenit/Dragash, ka identifikuar

Vdekje e dyshimtë në Suharekë: Humb jetën një fëmijë

5 ditë më parë

Një fëmijë ka humbur jetën gjatë ditës së djeshme në Suharekë, përkatësisht

Kokainë e armë në shtëpinë e një mërgimtari në Ferizaj

6 ditë më parë

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë kontrollit në shtëpinë dhe objektet

Falsifikoi datën e lindjes për t’ia vazhduar punën, arrestohet

6 ditë më parë

Dje në Gjilan, është arrestuar i dyshuari mashkull K/Shqiptar, pasi që i

Mbyllet përkohësisht rruga nacionale Kaçanik-Hani i Elezit

7 ditë më parë

Mbyllet përkohësisht rruga nacionale Kaçanik- Hani i Elezit nga ora 15:00 deri

Në Mitrovicë arrestohet një ish-zyrtar për keqpërdorim të qindra mijëra eurove

1 javë më parë

Një ish-zyrtar i lartë i ndërmarrjes për pastrim në Mitrovicë është arrestuar

Policia thërret për identifikimin e një personi që u gjet në Ferizaj

1 javë më parë

Policia e Kosovës ka kërkuar ndihmë nga qytetarët ndihmë për identifikimin e një personi, i cili është gjetur në Ferizaj.

Serbët e Kosovës i frikësohen idesë për korrigjimin e kufijve

1 javë më parë

Ideja për korrigjimin e kufijve i ka frikësuar serbët që jetojnë në Kosovë, andaj është bërë thirrje që të hiqet

1 2 3 64