Komunat

Përveç 4 doganierëve, Policia e Kosovës arreston edhe 7 kontrabandistë

1 muaj më parë

Pas arrestimit të 4 doganierëve gjatë mbrëmjes së kaluar, në rajonin e Prizrenit, sot në këtë rajon janë arrestuar edhe

Kështu ia bllokuan serbët rrugën Njësisë Speciale gjatë aksionit në veri

1 muaj më parë

Me qindra serbë kanë bllokuar rrugën Njësisë Speciale gjatë aksionit në orët e hershme të mëngjesit në veri të Mitrovicës.

Rrah motrën e gruas, arrestohet

1 muaj më parë

Dje në Podujevë është arrestuar një i dyshuar mashkull K/Shqiptar pasi i

Zgjedhjet në veri, dorëheqjet e kryetarëve pasojë e politikave të Beogradit

1 muaj më parë

Zgjedhjet në veri të Kosovës nuk kaluan pa zhurmë. Kandidatët e Listës

KQZ publikon rezultatet preliminare të zgjedhjeve në veri

1 muaj më parë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet preliminare të zgjedhjeve të jashtëzakonshme

Zhduket një burrë nga Podujeva, familja kërkon ndihmë

1 muaj më parë

Hetem Dedaj nga fshati Buricë i Podujevës është zhdukur, rastin e kanë

Kandidatët shqiptarë thërrasin për fushatë të qetë e demokratike, Todiq për “luftë”

1 muaj më parë

Derisa fushata zgjedhore e Listës Serbe ka filluar me vendosjen e posterëve

Nis fushata zgjedhore në katër komunat veriore

2 muaj më parë

Fushata zgjedore që fillon sot do të vazhdojë deri më 17 maj.

Zveçan: Gjendet një trup i pajetë

2 muaj më parë

Policia ka njoftuar se në Zveçan dje është gjetur një trup pajetë, raporton Gazeta Metro. “Është raportuar se  pa  shenja 

Shqiptarët e Mitrovicës së Veriut kërkojnë nga BE-ja ta hapë urën

2 muaj më parë

Shqiptarët e Mitrovicës së Veriut kanë kërkuar revitalizimin e urës së Ibrit dhe të rrugës “Mbreti Petër I” përtej urës,