Komunat

Veriu i Kosovës: Zona e krimit e kontrabandës, mister i pazgjidhshëm

2 muaj më parë

Që nga koha kur Qeveria e Kosovës vendosi taksën doganore 100 për qind ndaj importeve nga Serbia dhe Bosnje e

I vetëvrari në qendrën e paraburgimit akuzohej nga SHBA-të për vrasjen e gruas së tij

2 muaj më parë

Në Qendrën e Paraburgimit në Pejë një person është gjetur sot i vdekur. Për të njëjtin, SHBA-të, kishin kërkuar ekstradim

Ndalohet nga policia 20-vjeçari në Pejë, i gjendem armë

2 muaj më parë

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se sot në Pejë rreth

Kjo është 13 vjeçarja që vdiq në Pejë, vetura e goditi atë para derës së shtëpisë

2 muaj më parë

Një e re e moshës 13 vjeçare ka vdekur dje pas goditjes

Apel për ndihmë: Kërkohen 95 mijë euro për shërimin e 4 vjeçarit nga Mitrovica

2 muaj më parë

4 vjeçari Donart Ahmeti nga Shupkovci i Mitrovicës, është diagnostifikuar me sëmundjen

Një person arrestohet në Gjilan, dyshohet se organizonte lojëra të fatit

2 muaj më parë

Policia e Kosovës ka arrestuar të enjten në Gjilan një person nën

Konfiskohen 31 kilogramë marihuanë në Gjakovë, arrestohen dy shtetas të Shqipërisë

2 muaj më parë

Policia e Kosovës ka konfiskuar 31 kilogramë marihuanë në Gjakovë dhe ka

Jeta ‘mesatare’ e Ramiz Lladrovcit, “Rolex” 9 mijë euro dhe “Mercedes” 15 mijë euro

2 muaj më parë

Deklarimin e pasurisë për Agjencionin Kundër Korrupsionit, e ka bërë edhe kryetari

Policia arreston një 29 vjeçar në Istog, dyshohet se rrahu një vajzë të mitur të komunitetit ashkali

2 muaj më parë

Policia e Kosovës në rajonin e Pejës ka bërë me dije se sot në mëngjes është informuar në lidhje me

Vdes një minator i Trepçës

2 muaj më parë

Minatori i Trepçës, Lum Arifi, ka vdekur pas disa komplikimeve shëndetësore. Arifi nga Mitrovica, ishte punëtor i kësaj miniere tash