Kronika e Zezë

Heronjtë e vërtetë të Bejrutit: Ekipi i zjarrfikësve kishin mbërritur në depo pak momente para shpërthimit, të gjithë humbën jetën

2 muaj më parë

Në rrjetet sociale janë shfaqur fotografi që tregojnë momentet e fundit të zjarrfikësve, që tentojnë të parandalojnë përhapjen e mëtejme të zjarrit në depon e

Aksident i rëndë në magjistralen Prishtinë-Gjilan, vdes një 82-vjeçare

2 muaj më parë

Një 82-vjeçare ka vdekur të enjten si pasojë e një vetaksidenti që ka ndodhur në magjistralen Prishtinë-Gjilan. Policia e Kosovës ka konfirmuar për KOHËN se

Koronavirusi në Kosovë: 300 viktima dhe 3,908 raste aktive

2 muaj më parë

16 të vdekur, 196 raste të reja dhe 134 pacientë janë shëruar në 24 orët e fundit në Kosovë. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të

Shtime: Në moshën 34 vjeçare, një zyrtar komunal humb jetën nga koronavirusi

2 muaj më parë

Një zyrtar komunal në Shtime ka ndërruar jetë. Në moshën 34 vjeçare, Afrim Tafa humbi jetën si pasojë e virusit COVID-19. Ani pse në njoftimin

10 pacientë në Spitalin e Pejës në gjendje shumë të rëndë: 6 mjekë të infektuar me koronavirus

2 muaj më parë

Aktualisht në Spitalin e Pejës janë duke u trajtuar 65 pacientë, derisa 10 pacientë janë në gjendje më të rëndë. Sipas raportit të spitalit, 31

27-vjeçari nga Kamenica viktima më e re në moshë nga koronavirusi, pas 39-vjeçarit nga Gjakova që vdiq ditë më parë

2 muaj më parë

Një i ri 27 vjeçar ka vdekur mbrëmë në Kamenicë nga Covid-19. I riu i cili e humbi betejën me coronavirusin është 27 vjeçari Bersant

Tragjike: Djali ia prenë kokën me sëpatë babait në Fushë Kosovë

2 muaj më parë

Një ngjarje tronditëse ka ndodhur para pak minutash në Fushë Kosovë, saktësisht mbrapa një kolegji privat. Burime të Gazetës Sinjali bëjnë të ditur se dyshohet

Vdes anëtari i LDK’së

2 muaj më parë

Ka ndërruar jetë anëtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Hamit Musa. Lajmin për vdekjen e Musës e ka bërë të ditur deputetja e LDK’së, Rrezarta

Rrahja brutale në Prizren: Policia tregon pse u sulmuan pamëshirshëm dy viktimat

2 muaj më parë

Dy persona janë sulmuar nga disa persona tjerë sot në mes të rrugës në Lagjen Ortakoll në Prizren. Në videon e publikuar nga mediat lokale

Policia konfiskon 20 kg marihuanë, shoqëron pesë persona

2 muaj më parë

Policia e Kosovës ka ndaluar pesë persona, pasi ka hasur në mbi 20 kilogramë marihuanë. Aksioni është zhvilluar të martën pas një hetimi dymujor. Sipas

1 2 3 609