Kronika e Zezë

Dhunohet seksualisht një e mitur në Pejë

4 ditë më parë

Një vajzë e mitur është abuzuar seksualisht nga dy persona po ashtu të mitur. Rasti ka ndodhur dje në Pejë, ku edhe janë arrestuar dy

Rrahen 5 persona në Deçan, një spital e katër në burg

4 ditë më parë

Gjatë ditës së djeshme në qytetin e Deçanit ka ndodhur një përleshje mes 5 personave, kur katër nga ta janë arrestuar, ndërsa njëri ka përfunduar

E sulmojnë dhe ikin nga vendi i ngjarjes, viktima përfundon në QKUK

5 ditë më parë

Një person është duke u trajtuar në Qendrën Klinike Universitare, për shkak se është sulmuar nga tre të dyshuar Rasti ka ndodhur në orët e

Shuarja e familjes Bllaca, detaje të rënda nga skena e krimit

5 ditë më parë

Një familje në Gjilan është shuar krejtësisht, duke shënuar kështu një nga krimet më të rënda, që kanë ndodhur ndonjëherë në Kosovë. Gazeta Express merr

Të afërmit e familjes Bllaca vijnë nga Kanadaja, komuna i pret për varrimin

5 ditë më parë

Pas tragjedisë që ndodhi dje në Gjilan, kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka pritur sot në takim ministrin e Punëve të Brendshme dhe

Kërkohej nga Interpoli i Gjermanisë, 27-vjeçari nga Kosova arrestohet në Bllacë

5 ditë më parë

Dje në vendkalimin kufitar “Bllacë” është arrestuar një 27 vjeçar nga Kosova. Policia maqedonase gjatë kontrollit ka konstatuar se Interpoli i Gjermanisë kërkonte arrestimin e

Vdekja e 17-vjeçares shqiptare në shtratin e prindërve të saj! Prokuroria italiane nën hetim për vrasje mjekun e urgjencës

5 ditë më parë

Detaje të reja kanë dalë nga vdekja e adoleshentes shqiptare, Aurora Grazini, në Itali. Mediet italiane shkruajnë se një mjek i  urgjencës të spitalit Belcolle

Në dy raste të ndara arrestohen dy persona për dhunë

6 ditë më parë

Në 24 orët e fundit, në zonën e përgjegjësisë të Drejtorisë Rajonale të Policisë në Mitrovicë, në dy raste të ndryshme janë arrestuar dy persona

Mbyti gruan derisa po bënte gara me makinë: Kosovari në Gjermani dënohet me burg të përjetshëm

6 ditë më parë

Një i ri nga Kosova është dënuar me burg të përjetshëm pasi i mori jetën një gruaje teksa bënte gara në rrugët e Gjermanisë. Gjykata

33 aksidente ndodhën në Kosovë në Ditë e Pavarësisë

6 ditë më parë

Gjatë së hënës në Kosovë kanë ndodhur 33 aksidente trafiku. Policia e Kosovës ka bërë të ditur se gjatë së hënës në tërë vendin kanë