Kuriozitete

Llamba elektrike nisi suksesin para 140 vitesh

1 min më parë

Shpikësi Thomas Edison më 21 tetor të vitit 1879, filloi provat për një tjetër lloj filamenti për llambën e tij elektrike ndriçuese. Llamba bëri dritë

U dënua gabimisht me burgim të përjetshëm për vrasjen e policit, australiani kompensohet me 7 milionë dollarë

7 ditë më parë

Një burrë që u burgos gabimisht për 19 vite për vrasjen e një polici me gradë të lartë në Australi, është kompensuar me 7 milionë

Sekreti i shtetit më të pastër të botës

1 javë më parë

Nxënësit rrinë ulur e pa bëzan, me çantat vendosura nëpër banka, teksa mezi s’presin që të shkojnë në shtëpi pas një tjetër dite të lodhshme

Kina ka fluturaken ‘jashtëtokësore’: Nuk është UFO, por helikopteri luftarak “Peshkaqeni i madh, i bardhë”

1 javë më parë

Një helikopter luftarak kinez i quajtur “super peshkaqen i madh i  bardhë” është prezantuar në një ekspozitë të helikopterëve në qytetin kinez të Tianjin. Modeli

Ky fëmijë quhet Google, prindërit shpresojnë të bëhet po aq i dobishëm

4 javë më parë

Google, përveç që është emri i ueb-it, tash këtë emër e mban edhe një djalë indonezian. Andi Cahya Saputra dhe gruaja e tij Ella Karin,

Marina amerikane pranon se videot që tregojnë objekte të supozuara si jashtëtokësore, janë të vërteta

1 muaj më parë

Marina amerikane pranon se videot që tregojnë objekte të supozuara si jashtëtokësore, janë të vërteta Marina amerikane më në fund e pranoi: videot që tregojnë

Pesë shprehitë e njerëzve produktivë

1 muaj më parë

Nuk ka rëndësi se çfarë bëni ose ku punoni – çdo njeri kërkon mënyra për t’u bërë më produktiv në punën që e ka. Megjithatë,

Ç’kuptim ka Syri i Iluminatit?

1 muaj më parë

Kushdo që ka parë pjesën e pasme të një kartëmonedhe 1 dollarëshe e di se në të ju shikon një sy i ndritshëm “Iluminati” brenda

Maja më e lartë në Suedi e humb vendin e parë për shkak të ngrohjes globale

1 muaj më parë

Mali më i lartë në Suedi e ka humbur këtë titull dhe faj për këtë kanë ndryshimet klimatike. Shtresa e akullit që ndodhet në këtë

Këta janë tre njerëzit më të pasur të Afrikës, kanë pasuri sa krejt populli afrikan!

1 muaj më parë

Afrika e pasur është, por ka njerëz të varfër në këtë shtet. Të gjithë mendojnë se atje nuk ka pasuri, por e vërteta është se

1 2 3 125