Kuzhinë

Torte me mollë dhe mjaltë, ëmbëlsirë e ditës së dielë

6 ditë më parë

Tortja me mollë dhe me mjaltë është ëmbëlsira thuajse më e lehtë që mund të përgatitet në fundjavë, përkatësisht ditën e dielë. Koha e përgatitjes

Pogaçet arabe Fataer: Ushqim i shijshëm me djathë dhe kaçkavall!

1 javë më parë

Disa madje i duan më shumë se kiflet! Ju nevojiten: – 3 filxhanë miell, – 50 ml vaj, – 150 ml qumësht të freskët, –

Pica më e mirë për vetëm 15 minuta: Të këtilla nuk mund të gjeni në asnjë piceri!

2 javë më parë

Racion i shpejtë, i shijshëm, krokant dhe i mrekullueshëm. Përbërësit: Interesim i jashtëzakonshëm për Dacia Sanderon që kushton sa një ajvar në ditë – 20

Ëmbëlsirë e shpejtë dhe e shijshme, e gatshme për 1 orë

1 muaj më parë

Një ëmbëlsirë e shijshme si kjo, bëhet gati shumë shpejt! Përbërësit: 2 gota sheqer 3 gota gjalpë të pastër 3/4 e filxhanit çaj i pjekur

Embëlsirë e shpejtë me dredhëza: Për një orë, e gatshme për servim

1 muaj më parë

Kjo është një recetë jashtëzakonisht e shpejtë dhe shumë e shijshme. Përbërësit:  Gjysmë kilogrami dredhëza 5 lugë sheqer 2 gota miell 2 lugë çaji pluhur

Receta për versionin e shpejtë të ëmbëlsirës së preferuar!

1 muaj më parë

Kjo ëmbëlsirë për shumicën është e preferuar, mirëpo përgatitja e saj kërkon kohë. Prandaj po ju sjellin tani recetën për ëmbëlsirën e katrorëve të kokosit,

Tortë me biskota oreo

2 muaj më parë

Kjo është një tortë mjaft e shijshme dhe e thjeshtë për tu përgatitur. Përbërësit 1 pako biskota oreo 6 lugë margarinë e shkrirë 230 gr

RECETA E DITËS: Tortë e ftohtë me biskota e puding

2 muaj më parë

E shpejtë dhe e shijshme! PËRBËRËSIT: 200 gr biskota 600 ml qumësht 1 bustinë puding me çokollatë 2 lugë kakao 2 lugë sheqer bajame ose

Katër sekrete që duhet t’i dini për supat e mëngjesit!

2 muaj më parë

Këto gjëra janë shumë me rëndësi 1. Konsumoni më shumë perime Nëse hani mëngjes të shëndetshëm, shanset janë që ju konsumoni fruta, qoftë një banane

Qoftere me mish peshku

3 muaj më parë

Një recetë e thjeshtë dhe e shijshme. Një gatim i ushqyeshëm për të gjithë familjen. Përbërësit: – 1 kg peshk (bakalaro), – 1 tufë perimesh

1 2 3 17