Kuzhinë

Bifteku i parezistueshëm në salcë nga piperi i gjelbër

8 sekonda më parë

Aroma e fortë dhe mprehtësia e piperit të gjelbër shkojnë perfekt me copën më të butë të mishit të viçit. Nevojiten:  400 g biftek,  0,2

Kafjall i shpejtë dhe i shijshëm: Tavë me perime

3 orë më parë

Gjellë e cila lehtë përgatitet dhe është shumë e shijshme. Përbërësit: – ½ kg patate; – ½ kg qepë; – 2 karota; – 4 speca

Recetë: Patëllxhanë të mbushur

2 javë më parë

Patëllxhanët kanë nivele të ulëta të yndyrës, kolesterolit dhe kripës. Prandaj kjo recetë e  patëllxhanëve të mbushur ju bën t’i shijoni ato dhe të keni

Recetë: Speca të mbushur, pjatë kjo e cila është gjithmonë e mirëseardhur

1 muaj më parë

Kjo recetë është një pjatë shumë e shijshme dhe mbi të gjitha mjaftë e shëndetshme, transmeton Gazeta Metro. Përbërësit e nevojshëm: 10 speca të kuq

Ushqimet më të mira për të mbajtur në kontroll diabetin

2 muaj më parë

Të gjesh kombinimet e duhura ushqimore me qëllimin që të mbash të ekuilibruar nivelet e sheqerit në gjak mund të jetë shumë e vështirë. Prandaj

Ushqimet që nxisin uljen në peshë

2 muaj më parë

Shpesh flitet për metabolizëm aktiv dhe jo aktiv dhe rolin e rëndësishëm që luan në përcaktimin e peshës trupore. Metabolizmi është çdo proces i trupit

Ushqimi pa gluten sjell sëmundje të rrezikshme

4 muaj më parë

Dieta pa gluten është bërë e njohur vitet e fundit në të gjithë botën. Pyetja është nëse një dietë e tillë vërtet mund të na

Ky është ushqimi më kancerogjen që ne të gjithë e konsumojmë shpesh…

5 muaj më parë

Sipas hulumtimit të bërë mbi produktet ushqimore, është shfaqur se një nga produktet më kancerogjene janë patatinat. Në mostrat e analizuara, 50% u gjetën të

Recetë: Domate të vogla të mbushura

6 muaj më parë

Jemi në sezonën e perimeve, kur të gjithë mundohemi të hamë ushqime sa më të freskëta dhe të shëndetshme. Në këtë artikull gjeni një recetë

Petulla me kos: Të shpejta e shumë të shijshme

6 muaj më parë

Petullat e ngrohta, me pak mjaltë, sheqer pluhur a kanellë, reçel apo djathë, edhe pa i shoqëruar fare, me asgjë, shija e tyre e plotë

1 2 3 21