Lajme

Pahor Mogherinit: Zgjidhja e problemit Kosovë-Serbi të mos bazohet në parime etnike

13 orë më parë

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, është takuar sot me përfaqësuesen e lartë të Brukselit, Federica Moherinin, ku kanë biseduar rreth vazhdimit të dialogut ndërmjet Kosovës

Shmanget konfrontimi i policisë kufitare të Kosovës me ushtrinë e Serbisë

13 orë më parë

Mediet serbe raportojnë se policia e Kosovës shkeli marrëveshjen mbi lëvizjen në zonën kufitare dhe hyri në “mënyrë të paligjshme” në territorin e Serbisë Qendrore,

LAJMI I FUNDIT: Edhe avokati Gazmend Halilaj dyshohet për keqpërdorim seksual

13 orë më parë

Avokati që raportoi për rastin e abuzimit me të miturën në Drenas, Gazmend Halilaj është intervistuar sot nga Prokuroria e Prishtinës. I njëjti përmes një postimi

Zaev: T’i jepet fund punësimit të familjarëve, nuk jemi si regjimi i mëparshëm

13 orë më parë

“Apeloj dhe kërkoj nga pushteti parlamentar, ai ekzekutiv, por edhe nga ai lokal, të korrigjohemi sepse unë nuk dua që të jemi të njejtë si

Çfarë marrëveshje po synon Kosova në dialogun me Serbinë?

13 orë më parë

Normalizimi i raporteve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë është i pashmangshëm, ka deklaruar presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. Këto komente ai i bëri gjatë një konference

194 punonjës së policisë u hetuan nga Inspektorati Policor i Kosovës

13 orë më parë

Ndonëse kërkoi që raportimi për rastin e zyrtarit policor në Drenas të bëhet i mbyllur, kryeshefja e inspektoratit Policor të Kosovës Miradije Kelmendi, raportimin mbi

Ministri serb: Katastrofë për Serbinë nëse vazhdon taksa, deri tani kemi humbur 90 milionë euro

13 orë më parë

Vendimi i Qeverisë së Republikës së Kosovës për taksë ndaj produkteve me origjinë nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina për këta tre muaj, i ka

Djali i Naser Kelmendit nën ritmin e këngëve patriotike gjuan me armë nga vetura

14 orë më parë

Konflikti mes familjeve Elshani dhe Kelmendi nga Peja nuk duket në horizont se do të përfundojë. Djali i Naser Kelmendit, ky i fundit konsiderohet ‘bos’

Qytetarët duan që Lugina e Preshevës duhet t’i bashkohet Kosovës

17 orë më parë

Profesori i Oxfordit, Anthony Heath, duke treguar për realizimin e sondazhit “Zëri i Popullit rreth ‘Finales së Madhe’ ndërmjet Kosovës dhe Serbisë” tha se qëllimi

Ndërrohen disa drejtorë në Komunën e Prishtinës, Ahmeti tregon arsyet

17 orë më parë

Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti, ka thënë se shkarkimi i Drejtorit të Arsimit në komunën e Prishtinës, Januz Salihaj, është bërë më kërkesën e AAK-së.

1 2 3 2 907