Lajme

Skandaloze: Lajmi se Gruevski iku përmes Shqipërisë konfirmohet si i vërtetë

51 minuta më parë

Ish kryeministri Nikolla Gruevski ka dalë nga dogana e Hanit të Hotit për t’ju drejtuar më pas Hungarisë ku ka kërkuar azil politik. Lajmi ishte dhënë më parë

Ministria e Bujqësisë ndau 7.7 milionë euro për fermerët

1 orë më parë

Ministria e Bujqësisë ka bërë ekzekutimin e subvencioneve me vlerë prej 7.7 milionë euro për 6 mijë e 164 fermerë. Këtë e ka bërë të

Grabovci për Pronton: Aspak nuk ndjehem fajtor

1 orë më parë

I akuzuari Adem Grabovci, Besim Beqaj dhe të akuzuarit tjerë janë deklaruar të pafajshëm para Gjykatës Themelore në Prishtinë në rastin e njohur si afera

Kadri Veseli dhe Ramush Haradinaj sot mbajtën ligjërata para studentëve

1 orë më parë

Dy krerët më të lartë të vendit, kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj dhe kryeparlamentari Kadri Veseli, sot kanë sprovuar aftësitë e tyre në ligjerime para

​Detajet e fundit: Futbollisti brazilian u vra me thikë kasapësh

1 orë më parë

Hetimet për vrasjen e futbollistit brazilian, Daniel Correa, po vazhdojnë ende. Së fundi, një 19-vjeçare, e cila ishte dëshmitare në këtë ngjarje, ka bërë të

Burri nga Rusia që ia preu duart gruas dënohet me 14 vjet burgim

1 orë më parë

Një burrë rus është dënuar me 14 vjet burgim pasi i ka këputur gruas së tij duart me sëpatë. Një gjykatë në rajonin e Moskës

Bujar Osmani: Prokuroria le t’i hetojë të gjitha organet e BDI-së

1 orë më parë

Prokuroria Speciale Publike hedh poshtë zërat për zvarritjen e hetimeve për zyrtarët e lartë të BDI-së. Njëri nga të dyshuarit për shpërdorim të detyrës zyrtare

Sfeçla: Thaçi e Haradinaj do të ftohen për intervistim rreth gulenistëve të deportuar

1 orë më parë

Pas më shumë se pesë orë intervistim të ish-drejtorit të AKI-së, Driton Gashi, kryetari i Komisionit Hetimor Parlamentar, Xhelal Sfeçla tha se ka tendenca që

Makinat e policisë përplasin kalimtaren, dalin pamjet e aksidentit

1 orë më parë

Një aksident i rëndë ka ndodhur në orët e drekës në Paskuqan, ku një përplasje mes dy makinave të policisë me njëra- tjetrën ka lënë

Stefanoviq: Anëtarsimi i Kosovës në Interpol do t’iu lejonte terroristëve qasje në të dhënat ndërkombëtare

1 orë më parë

Serbia po shfrytëzon format e ndryshme të mbushë mendjen e shteteve për mos përkrhajen e Kosovës për anëtarësim në Interpol. Së fundi, është zëvendëskryeministri dhe

1 2 3 2 685