Rajoni

BE mbyll dyert për Ballkanin Perëndimor, zbehen pritshmëritë për Kosovën

1 min më parë

Mos-hapja e dyerve të BE-së për Shqipërinë dhe për Maqedoninë e Veriut pritet të ndikojë negativisht edhe te Kosova, e cila është në fazën fillestare

Kryeministri maqedonas tregon datën e mbajtjes së zgjedhjeve parlamentare

2 minuta më parë

Kryeministri Zoran Zaev pas takimit të liderëve ka deklaruar se gjatë takimit është rritur marrëveshje që zgjedhjet e ardhshme parlamentare të mbahen më 12 prill të vitit të ardhshëm, transmeton Gazeta Metro. “Propozimi

Qeveria e Ramës nuk merr përgjegjësinë për “Jo”-në nga BE-ja

18 minuta më parë

“Jo”-ja e Bashkimit Evropian për të filluar bisedimet e anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut është kritikuar nga shumë liderë evropianë, ndërsa opozita në

Hahn: Zhgënjim ekstrem mosdakordësia për hapjen e negociatave me Shqipërinë

3 ditë më parë

Komisioneri i Zgjerimit, Johannes Hahn e cilësoi si “një zhgënjim ekstrem”, mos arritjen e dakordësisë mes udhëheqësve të vendeve të BE për hapjen e negociatave

Vuçiq i shkruan letër BE-së: Na tregoni nëse ne serbët i kemi helmuar shqiptarët

3 ditë më parë

Aleksandar Vuçiq i ka drejtuar një letër zëdhënëses së Bashkimit Evropian, Maja Kocijançiq duke i kërkuar sqarime në lidhje me rastin e helmimit të zyrtarëve

U zhduk para 5 vitesh, voglushi shqiptar gjendet në kampin sirian

3 ditë më parë

Gazetarët italianë të emisionit investigativ “Le iene” kanë bërë të mundur gjetjen e vogëlushit shqiptar Alvin Berisha në një kamp të burgosurish në verilindje të

Marrëveshja Kosovë-Serbi, prioritet strategjik i SHBA-së

3 ditë më parë

Prioritet strategjik për Shtetet e Bashkuara të Amerikës është arritja e marrëveshjes së paqes mes Kosovës dhe Serbisë, ka thënë David Kostelancik- zëvendës i të

Djuric lajka gjermanes Schitz, ankohet se Prishtina po destabilizon rajonin

4 ditë më parë

Drejtori i të ashtuquajturës ‘Zyre për Kosovë e Metohi’, Marko Djuric, priti në takim Drejtoren e Departamentit për Europën juglindore në Ministrinë e Punëve të

Vuciq e Daciq vlojnë nga hidhërimi me Abbott: Përgjigja e britanikëve tërësisht hipokrite

4 ditë më parë

Përgjigja e Ambasadës Britanike në Prishtinë rreth ‘kritikës’ së Presidentit të Serbisë, Aleksandar Vucic, ju prishi humorin shefit të diplomacisë serbe dhe presidentit serb. Ivica

Handkes nuk i bëhet vonë që arsyetoi vrasjen e shqiptarëve, paralajmëron vizitë në Kosovë

4 ditë më parë

Vendimi i Akademisë suedeze të Shkencave për t’i dhënë Nobelin për Letërsi shkimtarit austriak Peter Handke nxiti kritika në gjithë Ballkanin. Akademia e Shkencave e

1 2 3 799