Shqiperi

Lideri i ri i Socialistëve Evropianë kërkonte “zhdukjen” e kufijve në Ballkan për të shmangur konfliktet

1 ditë më parë

Frans Timmermans do të udhëheqë Partitë Evropiane Socialiste (PES) në zgjedhjet e vitit të ardhshëm për Parlamentin Evropian. Ish-ministri i Jashtëm holandez, që aktualisht është

Trafik droge në disa rajone të Italisë, arrestohen shqiptarë dhe rumunë

4 ditë më parë

Në Molise, një zonë e Italisë janë kapur shqiptarë, rumunë dhe italianë, që besohet se në bashkëpunim me njëri-tjetrin kishin krijuar një rrjet të trafikut

Shkon në 10 numri i kërkesave të studentëve, ja cilat janë ato

4 ditë më parë

Ndërkohë që studentët protestojnë prej dy ditësh para para Ministrisë së Arsimit dhe kanë rreshtuar 4 kërkesat e tyre, kësaj proteste i është bashkuar edhe

Ambasadorja shqiptare në Athinë: Krim racist në Korfuz, vrasja e të riut ‘sekret hetimor’

4 ditë më parë

Ambasadorja e Shqipërisë në Athinë, Ardiana Hobdari, tha dje se shkaqet e vrasjes së të riut shqiptar në Kavalla mbeten sekret hetimor i Policisë greke.

Teksa “vlojnë” protestat, ambasada e SHBA-ve ka një thirrje për studentët shqiptarë!

4 ditë më parë

Ambasada e SHBA-ve në Shqipëri ka një thirrje për të gjithë studentët shqiptarë. Bëhen të ditura ofertat verore të punësimit në universitet amerikane. “Sot bën

Pas një jave Shqipëria heq roamingun me Kosovën

4 ditë më parë

Shqipëria do ta miratojë me ligj heqjen e “Roaming”-ut të telefonisë celulare me Kosovën. Propozimi i deputetit Eduart Shalsi u miratua nga Komisioni i Veprimtarive

Lëvizja studentore, Presidenti Meta: Institucionet të reagojnë

4 ditë më parë

Presidenti i Republikes, Ilir Meta ka reaguar pas protestës së studentëve që janë ngritur kundër tarifave të vendosura për arsimimin e tyre dhe për provimet

‘Arsim publik falas’/ Studentët në kor: Nuk tërhiqemi!

4 ditë më parë

tudentët nuk tërhiqen nga protesta e tyre pavarësisht shfuqizimit të VKM për taksën e provimeve të mbartura. Ata thonë se kërkojnë edhe plotësimin e tre

Kur Lulzim Basha ishte 17 vjeç dhe takonte Ibrahim Rrugovën (FOTO)

4 ditë më parë

Një foto e 27 viteve më parë është publikuar ditën e sotme, ku kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha shfaqet pranë ish-presidentit të Kosovës, Ibrahim

Sa e rrezikuar është Shqipëria nga terrorizmi?! Indeksi Global

4 ditë më parë

Shqipëria pozicionohet në vendin e 97-të në botë, ndër 139 shtete në indeksin global të terrorizmit 2018, në një klasifikim ku vendi i parë ka

1 2 3 202