Shqiperi

Berisha: Merkel i dha përgjigje të merituar argatëve të Beogradit

10 orë më parë

Ish-kryeministri shqiptar, Sali Berisha, nuk po dorëzohet së akuzuari presidentin Hashim Thaçi për idenë e tij për lëvizjen e kufijve të Kosovës me Serbinë. Berishës

Sali Berisha nuk e lëshon Thaçin: Merkel i dha një përgjigje të merituar argatëve të Beogradit

10 orë më parë

Ish—kryeministri shqiptar, Sali Berisha, nuk po dorëzohet së akuzuari Presidentin Hashim Thaçi për idenë e tij për lëvizjen e kufijve të Kosovës me Serbinë. Berishës

Kapet kosovari në Shëngjin! Ja kushtet e tmerrshme në të cilat ruante mishin që shiste

11 orë më parë

Tregtonte në Shëngjin, në mënyrë të kundraligjshme jashtë kushteve të sigurisë ushqimore, duke rrezikuar shëndetin e konsumatorëve, arrestohet në flagrancë një shtetas Sekuestrohen 528 kg

Ja çka bisedoi Ritvan Zykaj me viktimat para se t’i vriste

1 ditë më parë

Gazetarja e kronikës së zezë, Anila Hoxha, ka publikuar në Facebook, dokumentin ku sqaron detajet e masakrës që ndodhi 3 ditë më parë në Resulaj,

Në fshatin e masakrës, atje ku u shua një familje dhe u hap një varrezë e re

2 ditë më parë

Një familje u shua pasditen e së premtes në Selenicë të Vlorës. Ndërsa një varrezë e re u hap fare pranë banesave të fisit Zykaj,

Shehu e akuzoi se ai nisi idenë e kufijve, reagon Majko: As serbi Gjuriq nuk e rëndoi kaq shumë këtë deklaratë

4 ditë më parë

Përplasje të forta në politikën shqiptare për idenë e korrektimit të kufijve. Ish-ministri i Jashtëm, deputeti demokrat Tritan Shehu në një analizë të bërë në

Carl Bildt: Edi Rama, mbështetës i idesë katastrofale të këmbimit të territoreve

4 ditë më parë

Carl Bildt, diplomati suedez që e njeh mirë rajonin e Ballkanit, ka paralajmëruar kundër shkëmbimit të territoreve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Emisari i dikurshëm evropian

Berisha i kthehet Hashim Thaçit, e quan argat të Vuçiqit

5 ditë më parë

Sali Berisha nuk ka përfunduar punë me Hashim Thaçin. Ditë më parë ky i fundit akuzoi rëndë ish –presidentin shqiptar se ka furnizuar me naftë

‘Shqiptarët nuk mund të shkëmbejnë dy troje shqiptare’

6 ditë më parë

Vazhdon reagimi i politikanëve nga troje të ndryshme shqiptare për temën e rishikimit të kufijve. I fundit që është përfshirë në këtë debat është ish

Aksident tragjik, makina përplas këmbësorët, dy të vdekur

6 ditë më parë

Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në rrugën e Kamzës, ku dy persona kanë humbur jetën, ndërsa dy të tjerë janë plagosur.

1 2 3 175