Magazina

Kjo është bashkëshortja shqiptare e ambasadorit O’Connell (Foto)

4 vjet më parë

Ai është i martuar me një kosovare por edhe pse ka vite që shërben në Kosovë si Ambasador i Britanisë së Madhe, Ruairi O’Connell nuk është

Para se të vdes – muri interaktiv që pushtoi botën

4 vjet më parë

27 Gusht 2016 – Sakte.net 12:34 Pasi e kishte humbur një person të dashur dhe kishte mbijetuar depresionin e thellë, artistja Candy Chang kishte krijuar një mur

Forbes: Lawrence, aktorja më e paguar më 2016

4 vjet më parë

Jennifer Lawrence është aktorja më e paguar në botë për vitin 2016. Lawrence, për vitin e dytë me radhë kryeson listën e revistës Forbes, sa

Nexhat Osmani bëhet përsëri baba (Foto)

4 vjet më parë

Këngëtari i muzikës popullore, Nexhat Osmani është bërë përsëri baba . Bashkëshortja e Nexhatit, Xhevahirja ka sjell në jetë vajzën të cilës ia kanë lënë emrin

Një film për çiftin Obama

4 vjet më parë

E kemi dëgjuar historinë e tyre përgjatë këtyre 8 viteve, i kemi parë të kërcejnë së bashku, por tashmë amerikanët do të shohin Barack dhe

Princeshat e Arabisë Saudite, femra moderne dhe të suksesshme

4 vjet më parë

Princeshat e Arabisë Sauditetashmë nuk janë më gratë e nënshtruara të burrave të tyre por femra të fuqishme, modernedhe me pamjen e tyre të kuruar

As vdekja e nënës nuk i pajtoi

4 vjet më parë

Adelina dhe Zanfina Ismaili janë yje të skenës muzikore. Por ka kohe që në mediat rozë raportohej që ato nuk flasin më njëra-tjetren. Ishte Zanfina

“Vogue” intervistë me Era Istrefin, e krahason me Rihannan

4 vjet më parë

Revista e njohur ndërkombëtare ka realizuar një intervistë të zgjeruar me këngëtaren kosovare e cila po bën bujë nëpër botë me hitin e saj “Bon

Shpat Kasapi i lutet Zotit: Më fal edhe mua!

4 vjet më parë

Këngëtari Shpat Kasapi, është ndjerë i tronditur nga ngjarja e fundit në Maqedoni, ku si pasojë e reshjeve të mëdha, humbën jetën 21 persona, në

Dua Lipa: Përfaqësoj vendin tim, edhe pse s’jam e lindur në Kosovë

4 vjet më parë

Qyteti mund të mos ketë ndryshuar shumë, por kjo s’mund të thuhet për jetën e saj. Dua Lipa nuk është thjesht një prishtinase që kthehet