Teknologji

Teknika e re kirurgjike që do iu thotë lamtumirë syzeve

1 min më parë

Një teknikë e re për korrigjim të shikimit të dobët mund të shpjerë në fundin e syzeve për miliona njerëz. Procesi gjashtë-minutësh kontrollon një pjesë

Miliona llaptopë dhe PC Dell mund të jenë prekur nga hakerët

1 min më parë

Një dobësi e madhe është gjetur në softuerin SupportAssist të Dell që është gjetur në miliona kompjuterë të shitur nga prodhuesi gjigand amerikan. Problemi është

Audi lanson SQ8 TDI me 429 kuajfuqi

2 ditë më parë

Audi ka lansuar një version super sportiv të SUV-coupes së ri, SQ8. Audi SQ8 TDI i ri do të jetë gjysmë hibrid me një varg

Nuk ndalen kosovarët: Sjellin në Prishtinë edhe veturën e 400 mijë dollarëve

6 ditë më parë

Rolls Royce është njëra nga markat më luksoze të veturave në botë, e cila shquhet për komoditetin, shpejtësinë dhe bukurinë e saj. Rolls Royce në

Samsung vazhdon të dominojë tregun e ekraneve

7 ditë më parë

Samsung Display mbajti pozicionin udhëheqës në tregun e ekraneve gjatë tremujorit të parë të vitit 2019, sipas analistëve IHS Market. Kompania e Koresë së Jugut

IDC: Apple humbet ndërsa Huawei rrëmben pjesën më të madhe të tregut në rajonin EMEA

7 ditë më parë

Sipas raportit më të fundit të IDC-së, shitjet e telefonave në Evropë, Lindjen e Mesme dhe Afrikë (EMEA) kanë arritur në 83.7 milionë njësi gjatë

Renaulti prezanton modelin e ri elektrik me bateri më të madhe dhe më shumë teknologji

7 ditë më parë

Kompania prestigjioze franceze e veturave, Renault, sot ka prezantuar zyrtarisht modelin e ri elektrik Zoe për vitin 2020. Fotografitë zyrtare tregojnë se Zoe 2020 për

Përdorimi i përditshëm i smartfonëve mund të deformojë eshtrat

7 ditë më parë

Njerëzit shpenzojnë aq shumë kohë mbi ekranet, e cila ndikon të zhvillohet ‘thumbi kockor’ në pjesën e pasme të kafkës. Studiuesit thanë se është rritur

Motoçikletat më të çuditshme që keni parë ndonjëherë

7 ditë më parë

Motoçikletë me një rrotë apo me dyer – të gjitha këto instalacione do t’i gjeni në setin fotografik të motoçikletave më të çuditshme që keni

Facebook të marten pritet ta prezantoj kriptovalutën e saj ‘Global Coin’

1 javë më parë

Mendoj se njerëzit duhet të kenë mundësinë që të dërgojnë para me të njëjtën lehtësi sikurse dërgojnë një foto, kështu kishte thënë themeluesi i rrjetit

1 2 3 322