Top Lajm

BE mbyll dyert për Ballkanin Perëndimor, zbehen pritshmëritë për Kosovën

1 min më parë

Mos-hapja e dyerve të BE-së për Shqipërinë dhe për Maqedoninë e Veriut pritet të ndikojë negativisht edhe te Kosova, e

Marrëveshja Kosovë-Serbi, prioritet strategjik i SHBA-së

3 ditë më parë

Prioritet strategjik për Shtetet e Bashkuara të Amerikës është arritja e marrëveshjes së paqes mes Kosovës dhe Serbisë, ka thënë

Rritet presioni ndaj Francës për hapjen e negociatave me Shqipërinë e Maqedoninë

4 ditë më parë

Në prag të samitit të shefave të shteteve apo të qeverive të

‘Mjekrroshat apo Bradonja’: Grupi kriminal më i rrezikshmi në Veri që udhëhiqet nga Radojicic

5 ditë më parë

Grupi kriminal më i rrezikshmi në Mitrovicën e Veriut njihet me emrin

BE në mëdyshje rreth nisjes së bisedimeve me Shqipërinë dhe Maqedoninë e V

6 ditë më parë

Ministrat e vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, në takimin e sotëm të

Kosovën e pret “dështimi spektakolar” për anëtarësim në INTERPOL

1 javë më parë

Prishtina zyrtare ka marrë mesazhin ndërkombëtar se nuk do t’ia dalë në

Borrell do ta vizitojë Kosovën si destinacion të parë, por nuk do ta trajtojë si shtet

2 javë më parë

Notë kaluese ka marrë të hënën nga koordinatorët e grupimeve politike në

“Bisedimet me Kurtin do të jenë të vështira”, mesazhi i Vuçiç për fitoren e Albinit

2 javë më parë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka deklaruar se Lista Serbe arriti fitoren

Donald Trump cakton të dërguarin e tij në bisedimet Kosovë-Serbi

2 javë më parë

Presidenti Donald Trump ka caktuar Ambasadorin e SHBA-së në Gjermani, Richard Grenell, si të dërguarin e tij për bisedimet e

Dodik: Para Vuçiqit, Kosova ka qenë tregim i humbur

3 javë më parë

Milorad Dodik, kryesues i Presidencës së Bosnjë e Hercegovinës, ka folur sërish për çështjen e Kosovës. Milorad Dodik ka deklaruar

1 2 3 130