Top Lajm

BE-ja bën thirrje për rifillim të dialogut Kosovë-Serbi

15 sekonda më parë

Krerët e Bashkimit Evropian dhe ata të misioneve të shteteve anëtare të BE-së në Beograd dhe Prishtinë, përmes një deklarate

Qeveria hesht, Serbia shfrytëzon koronavirusin për të shtrirë autoritetin në veri të Kosovës

2 ditë më parë

Serbia ka shfrytëzuar situatën emergjente me pandeminë COVID-19 për të funksionalizuar strukturat paralele të saj në komunat veriore të Kosovës.

Franca: Lajcak si emisar për dialogun Kosovë-Serbi mund të llogaris në mbështetjen tonë

3 ditë më parë

Kryediplomati sllovak, Miroslav Lajcak, sot edhe zyrtarisht ka marrë detyrën e Përfaqësuesit

Gjykata në Hagë ende pa vendim për lirimin e përkohshëm të të paraburgosurve

4 ditë më parë

Nga mekanizmi ndërkombëtar i mbetur nga e kaluara për gjykatat penale (trashëgimtar

Nga 1 prilli shfuqizohet taksa, hyn në fuqi reciprociteti ndaj Serbisë

6 ditë më parë

Qeveria e Kosovës pritet të shfuqizojë plotësisht taksën 100 për qind për

Borel e qetëson me telefon Vuçiqin pas sulmeve që ia bëri BE’së: I ndihmojmë Serbisë

2 javë më parë

Përfaqësuesi i lartë për politikë të jashtme i Bashkimit Evropian, Josep Borrell,

BE-ja e synon mbylljen e plotë të kufijve për ta luftuar koronavirusin

3 javë më parë

Komisioni Evropian është duke planifikuar që t’i ndalojë të gjitha udhëtimet jourgjente

Vuçiq në video takim me Merkelin, diskutojnë për Kosovën dhe koronavirusin

3 javë më parë

Aleksandar Vuçiq do të zhvillojë sot “video takim” me kancelaren gjermane, Angela

Komandanti i KFOR-it: FSK-së i duhet leja për të shkuar në veri, policisë jo

4 javë më parë

Komandanti i KFOR-it, gjenerali italian, Michele Risi ka deklaruar se Policia e Kosovës nuk duhet ta kërkojë lejen për të

Kushtet që duhet t’i plotësojë Kosova për heqjen e vizave

4 javë më parë

Më 23 janar është paraparë të mbahet mbledhja e radhës e Këshillit të BE-së – përgjegjës për heqjen e vizave

1 2 3 136