Top Lajm

Ambasadori Falconi: Dëshira e Francës është që Serbia të jetë në BE

4 javë më parë

Ambasadori i Francës në Beograd, Jean-Louis Falconi, tha se Franca e dëshiron Serbinë si anëtare të BE, si dhe vendet

Grenell ia përcolli Vuçiqit kërkesën nga Trump për Kosovën

4 javë më parë

I dërguari special i presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump për dialogun mes Serbisë dhe Kosovës, Richard

“Financial Times”: Vetoja e Macron për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, gabim historik

1 muaj më parë

“Vetoja e Emmanuel Macron kundër fillimit të negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë

BE mbyll dyert për Ballkanin Perëndimor, zbehen pritshmëritë për Kosovën

1 muaj më parë

Mos-hapja e dyerve të BE-së për Shqipërinë dhe për Maqedoninë e Veriut

Marrëveshja Kosovë-Serbi, prioritet strategjik i SHBA-së

1 muaj më parë

Prioritet strategjik për Shtetet e Bashkuara të Amerikës është arritja e marrëveshjes

Rritet presioni ndaj Francës për hapjen e negociatave me Shqipërinë e Maqedoninë

1 muaj më parë

Në prag të samitit të shefave të shteteve apo të qeverive të

‘Mjekrroshat apo Bradonja’: Grupi kriminal më i rrezikshmi në Veri që udhëhiqet nga Radojicic

1 muaj më parë

Grupi kriminal më i rrezikshmi në Mitrovicën e Veriut njihet me emrin

BE në mëdyshje rreth nisjes së bisedimeve me Shqipërinë dhe Maqedoninë e V

1 muaj më parë

Ministrat e vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, në takimin e sotëm të

Kosovën e pret “dështimi spektakolar” për anëtarësim në INTERPOL

1 muaj më parë

Prishtina zyrtare ka marrë mesazhin ndërkombëtar se nuk do t’ia dalë në mësymjen për t’u anëtarësuar sivjet në Organizatën Ndërkombëtare

Borrell do ta vizitojë Kosovën si destinacion të parë, por nuk do ta trajtojë si shtet

1 muaj më parë

Notë kaluese ka marrë të hënën nga koordinatorët e grupimeve politike në Komisionin e Politikës së Jashtme të Parlamentit Evropian,