Dasma e Prizrenit, e Sovranit dhe Bleartës“e kallë” Luftën e Nuseve! (FOTO/VIDEO)

Në Luftën e Nuseve, reality shown që transmetohet në Tv Klan, konkuruan tre dasma, dy nga Shqipëria dhe një nga Kosova.

Dasma e parë ishte e Lorenës dhe Andreas. Ata jetojnë në Venecia dhe vendosën të martoheshin vetëm pas 9 muajsh histori dashurie. Megjithëse të dy kishin pasur histori shumë të gjata dashurie më përpara (Andrea kishte dy fëmijë nga lidhja e tij ndërsa Lorena kishte djalin, Rikardon), asnjëri nuk kishte bërë dasëm. Por, kur ndjenja është shumë e fortë, mjafton fare pak kohë për të vendosur! Dasma e tyre ishte një dasëm e vogël por mjaft simpatike në një nga resortet më të bukura të Shqipërisë, Iliria Palace. Arkitektura e mahnitshme, pishina dhe ndricimi spektakolar i dhanë kësaj dasme plot sharm.

Dasma e dytë ishte e Adelinës dhe Lisjenit. Ata janë plotèsim fantastik i njëri tjetrit. Lidhja e tyre shumëvjeçare u kurorëzua në restorant Xibraku në një dasëm me një dekor elegant dhe atmosferë shumë të mirë.

Dasma e tretë ishte në Prizren, në një nga resortet më të bukura dhe madhështore të Kosovës, Royal Luxory. 450 të ftuar e shndërruan dasmën në një festë të vërtetë me elementë spektakli ku spikati edhe elementi kombëtar. Sovrani dhe Blearta jetojnë në Zvicër dhe kanë pasion vallen. Dhe pasioni i tyre i shpërbleu. Për asnjë çast ata nuk u ulën duke shkëlqyer.

Në fund, të dyja konkurentet e votuan dasmën e Bleartës si më të mirën.

Kjo është hera e dytë që në Lufta e Nuseve konkuron një dasëm nga Kosova. Interesante është që edhe herën e parë dasma nga Kosova ishte fituese!

Image may contain: 1 person, smiling, standing, wedding and outdoor

Image may contain: 2 people, people smiling, wedding

Image may contain: 5 people, people smilingImage may contain: 2 people, people smiling, wedding

Image may contain: 2 people, people smiling, wedding, sky, cloud and outdoor

https://www.youtube.com/watch?v=vdwziEQKcr8&feature=share

Lini Një Koment