Deklarata e Naim Miftarit: Ja kë e kam eliminuar gjatë luftës në Kosovë

Ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, dhe ish-agjenti i SHIK-ut, Naim Miftari, ka dhënë një deklaratë të fortë në rrjetet sociale.

Miftari në Facebook ka shkruar se asnjëherë nuk ka vrarë në luftë, askënd.

Por, sipas tij, ai ka eliminuar gjatë luftimeve që kanë ndodhur në Kosovë.

Miftari shkruan se, ka eliminuar pjesëtarë të Shërbimit Sekret, Policë e paramilitarë profesional të Serbisë.

Postimi i plotë:

Kjo vlen për radio TV Mileven në Kosovë!

Unë nuk jam i pasur as milioner, nuk kam as dy apo tre milion euro sikurse i keni ju, por as nuk kam vrarë nga 50 e 60 ushtarë e policë serbë në një vend sikurse ju nga Tirana, por edhe pse isha dhe jam i varfër nuk kam vrarë asnjëherë gjatë luftës, por kam eliminuar gjatë luftimeve disa herë në vend beteja të ndryshme ushtarak, pjesëtarë të shërbimit sekret, polic e paramilitar profesional të Serbisë, kush dyshoni pyesni bashkëluftëtarë tonë që ishin luftë me ne!

Se nuk na kanë parë këta luftëtarët e Mileves pasi kanë qenë larg luftës dhe frontit larg Kosovës.

Image