Digjet fabrika në Slivovë të Ferizajt

Një fabrikë e përpunimit të plastikës është përfshirë nga zjarri në fshatin Slivovë të Ferizajt.

Zjarri është lokalizuar dhe është shuar nga njësiti i zjarrfikëseve.

Rastit i janë përgjigjur njësitë relevante policore, eksperti i zjarreve si dhe njësiti i KEDS-it. Nga zjarri nuk ka pasur presona të lënduar. Me vendimin e prokurorit, iniciohet rasti dhe mbetet nën hetime.

Lini Një Koment