Durmishi nuk ftohet nga Danimarka për Kupën e Botës

Daniel Wass (Celta) dhe Riza Durmisi (Betis) nuk janë ftuar nga Kombëtarja e Danimarkës për Kupën e Botës 2018.

Në vendin e tyre janë ftuar; Simon Kjaer (Sevilla), Michael Krohn-Dehli (Deportivo) dhe Pione Sisto (Celta), shkruan GazetaBlic

Shqetësimi i madh danez për momentin është Nicklas Bendtner. Ish lojtari i Arsenalit, u lëndua në humbjen e Rosenborg kundër Brann (1-2).

Megjithatë ai mund të rikthehet nga lëndimi, por fillimisht duhet të bëjë një luftë me kohën.

Kjo është lista fillestare e Danimarkës për Kupën e Botës:

Portierë: Kasper Schmeichel (Leicester City), Frederik Rønnow (Brondby) and Jonas Lössl (Huddersfield Town).

Mbrojtës: Simon Kjaer (Sevilla), Andreas Bjelland (Brentford), Mathias Zanka ‘Jørgensen (Huddersfield Town), Andreas Christensen (Chelsea), Jens Stryger Larsen (Udinese), Jannik Vestergaard (Borussia Mönchengladbach), Henrik Dalsgaard (Brentford), Jonas Knudsen (Ipswich Town) and Peter Ankersen (Copenhagen).

Mesfushorë: Christian Eriksen (Tottenham), Thomas Delaney (Werder Bremen), William Kvist (Copenhagen), Lasse Schöne (Ajax), Lukas Lerager (Girondins), Mike Jensen (Rosenborg) and Michael Krohn-Dehli (Deportivo de La Coruña).

Sulmues: Nicolai Jørgensen (Feyenoord), Andreas Cornelius (Atalanta), Nicklas Bendtner (Rosenborg) Pione Sisto (Celta de Vigo), Viktor Fischer (Copenhagen), Yussuf Poulsen (RB Leipzig), Martin Braithwaite (Girondins) and Kasper Dolberg (Ajax) ).

Danimarka ndodhet në grup me Perunë, Francën dhe Australinë.

Lini Një Koment