E gjithë Zvicra po kallet pas këtij kosovari

Lirim Ramosaj është shpallur mashkulli më i bukur në spektaklin “Mister Zvicra Romande 2018”.

Në teatrin “De Beaulieu” në Lozanë të Zvicrës, të shtunën me 24 shkurtë është mbajtur spektakli i “Mister Zvicra Romande” i cili është spektakli më i njohur për kantonet frëngjisht -folëse në Zvicër, shkruan albinfo.ch.

Në mesin e 11 djemve garues, djaloshi nga Carrabregu i Deçanit arriti të triumfoj duke u kurorëzuar me vendin e parë të këtij spektakli.
Në kategorinë e femrave, “Miss Romande 2018” ka fituar vajza 20 vjeçare Margaux Matthey. Lirimi është 23 vjeçar me profesion automekanik.

Të dy fituesit janë shpërblyer me nga një orë të shtrenjtë dhe me një darkë në një hotel ekskluziv në Lozanë.
Në vitin 2014, kurorën e më të bukurës së këtij spektakli e kishte fituar, shqiptarja Sindi Arifi.