Edhe një medalje për Kosovën, Akil Gjakova në finale

Akil Gjakova i ka nisur suksesshëm garat e xhudos në Lojërat Mesdhetare Tarragona 2018.

Xhudisti Gjakova i sjell medaljen e tretë Kosovës pas të artave të Distria Krasniqit dhe Nora Gjakovës.

Xhudisti mposhti me Ippon spanjollin, Javier Ramirez, në kategorinë – 73 kilogramë.

Gjakova raundin e parë e kaloi pa luftë.

Lini Një Koment