Ende asnjë gjurmë për shqiptaren 25 vjeçare që zhduk në Amerikë

Adea Shabani ka gati një javë që nuk është bërë e gjallë, e cila gjë ka alarmuar familjarët dhe miqtë e saj.

Aktorja 25-vjeçare ka humbur në mënyrë misterioze në Los Angelos të SHBA-ve.

Ajo nuk është dëgjuar që nga e premtja e kaluar, fakt ky që sipas familjarëve është i pazakontë pasi që nuk ka ndodh në të kaluarën që mos të lajmërohet.

Miqtë thonë se  u largua nga banesa dhe e prisnin që të kthehej shumë shpejt, por një gjë e tillë nuk ndodhi.

Nxënësja shqiptare nga Maqedonia, la vendin e saj për të studiuar aktrim prej dy vjetësh në Amerikë.

Teksti i fundit i saj në rrjetet sociale ishte një foto me qirinj, pa asnjë shpjegim tjetër apo për vendndodhjen.

Ndryshe, edhe policia amerikane ka nisur hetimet rreth këtij rasti, duke kërkuar edhe ndihmën e komunitetit.

View image on Twitter