Formacioni i frikshëm i Spanjës për Kupën e Botës

Pas shkarkimit të diskutueshëm të Julen Lopetegui, Spanja do të fillojë Kampionatit Botëror kundër Portugalisë më 15 qershor, përpara se të takohet edhe me Iranin dhe Marokun.

Fernando Hierro tashmë ka një barrë të madhe mbi supe, shkruan GazetaBlic

Ky është formacioni i mundshëm që ish lojtari i Real Madridit mund të përdorë gjatë Kupës së Botës:

Formacioni: 4-3-3

Portier: David De Gea – i padiskutueshëm

Mbrojtja: Dani Carvajal (RB), Gerard Pique (CB), Sergio Ramos (CB), Jordi Alba (LB)

Mesfushorë: Sergio Busquets (CDM), Andreas Iniesta (RCM), Thiago Alcantara (LCM).

Sulmi: Isco (LW), David Silva (RW), Diego Costa (ST)

Kupa e Botës 2018 do të fillojë sot me ndeshjen Rusi – Arabi Saudite që zhvillohet nga ora 17:00.

Lini Një Koment