Futbollistja shqiptare më seksi që keni parë, po i mahnit të gjithë (Foto)

Duke marrë parasysh që futbolli është konsideruar përgjithësisht si një sport mashkullor, të jesh futbolliste nuk shihet si një profesion shumë i përshtatshëm në Shqipërin pasi paragjykimet janë të shumta.

Gjithsesi me kalimin e viteve gjërat kanë ndryshuar, dhe tashmë edhe futbolli po praktikohet nga femrat ashtu si meshkujt duke organizuar edhe kampionate ku femrat konkurojnë njëra-tjetrën

Njëra prej tyre përveçse është e talentuar me topin në fushat e blerta, është dhe një femër shumë seksi.

Po flasim për futbollisten shkodrane Erida Bajrakurtaj, e cila nëse e humbet pasionin për futbollin mund të bëhet shumë mirë dhe një modele e suksesshme.

Bukuroshja shkodrane ka postuar foto mjaft artistike në Instagram, duke treguar dhe format e saj të bollshme dhe sensuale.

Padyshim nëse do të organizohet një konkurs bukurie në futboll, ajo do të ishte ndër pretendentet kryesore për ta fituar.

Erida Bajrakurtaj është kapitenia e vajzave te Vllaznia dhe një nga lojtaret më të dalluara të këtij ekipi.

swtrh_w45.jpg

dtrgh_3q4.jpg

sergu_-w34.jpg

dtyh_e46.jpg

tyh_w46.jpg

et6_345_w34.jpg

dtryu_e56.jpg

tyhj_6_3.jpg

tr5s_yw45.jpg

drh_w46.jpg

jani_1.PNG

rghw35_3.jpg