Gazeta gjermane zbulon trajnerin e ri të Bayern Munich

Niko Kovac pritet të jetë trajneri i ri i Bayern Munich

Jup Heynckes do të largohet në fund të edicioni nga gjiganti gjerman, derisa pasardhësi i tij sipas gazetes së njohur gjermane ‘Bild’ do të jetë Niko Kovac, transmeton Periskopi.

Kovac aktualisht është pjesë e Frankfurtit dhe ka kontratë deri më 2019, ndërsa në të kaluarën ka luajtur me Bayern Munich nga vitit 2001 deri në 2003.

Përveç, Kovac, kandidat për trajner të bavarezëve ishte edhe Tuchel, por ky i fundit pritet ta marrë drejtimin e PSG. /Periskopi/

Lini Një Koment