Gjashtë të arrestuar për vjedhje të rënda në rajonin e Pejës

Policia e Kosovës njofton se gjatë kësaj ka arrestuar 6 persona të dyshimtë për 2- vjedhje të rëdna në rajonin Pejës, transmeton Koha.net.

Arrestimi është në bashkëpunim me Stacionin Policor të Deçanit dhe me njësitë tjera policore e qytetarët e kësaj zone.

Personat e dyshuar të arrestuar janë:

Xh. Th. lindur me 1975 m/k/sh

A. P. lindur me 1993 m/k/sh

L. P. lindur me 1988 m/k/sh

F. O. lindur me 1985 m/k/sh

B. K. lindur me 1991 m/k/sh

M. P. lindur me 1979 m/k/sh

Në lidhje me rastet është njoftuar prokurori i shtetit.

Këto vepra penale kryesisht janë vjedhje të rënda të ndodhura në shtëpi, banesa dhe dyqane afariste të qytetarëve të Deçanit me rrethinë.

Nga hetimet e koordinuara me njësitet përkatëse të Drejtorisë Rajonale në Pejë, janë siguruar prova të mjaftueshme për zbardhjen e të paktën 20 (njëzet) rasteve të ‘vjedhjeve të rënda’ dhe ‘grabitjeve me armë’ që dyshohet se janë kryer nga të dyshuarit e lartcekur.

Në këtë veprimtari intensive policore sekuestruara:

• tri armë zjarri

• sasi e konsiderueshme e municionit

• sasi e konsiderueshme e stolive të arit,

• sasi të parave të gatshme

• një llap-top dhe një I-Pad

• disa telefona celularë etj.

© KOHA. 

Lini Një Koment