Gjesti i madh i Ibras dhe Pogbas ka lënë pafjalë Balotellin (Video)

Gjesti i madh që bënë Zlatan Ibrahimovic dhe Paul Pogba duke takuar një tifozë te Manchester Unitedin, është vlerësuar lartë edhe nga Mario Balotelli.

Balotelli në Instagram, ka cekur se është një tifoz i përjetshëm i Cityt, por takimi i tifozit te Unitedit me dy lojtarët e kësaj skuadre, e ka cilësuar diçka të jashtëzakonshme, që kalon edhe futbollin.

“Të gjithë e dini se nuk jam tifoz i Unitedit, jam tifoz i Cityt përjetë. Por kjo video është më shumë se futboll dhe është e jashtëzakonshme. Ne kemi fuqi dhe duhet ta shfrytëzojmë atë për këto arsye. KËTO ARSYE. Mirëmëngjesi”, ka shkruar Balotelli në rrjetet sociale.