Ish zyrtari qeveritar që përdhunoi dhe vrau 8 vjeçaren

Ishte mëngjesi i 17 janarit kur babai i Asifa Banos, Muhammedi ishte ulur në ballkonin e shtëpisë së tij teksa drejt tij shkoi njëri nga fqinjët e tij dhe ju drejtua atij duke i treguar lajmin e tmerrshëm për të bijën e tij.

Kushërirët e viktimës e kishin gjetur atë të shtrirë për tokë në një pyll, shumë larg nga vendi ku kishte banuar ajo.

Tetë vjeqarja indiane ishte përdhunuar dhe ishte vrarë nga disa persona, dhe menjëherë pas rastit Policia Indiane kishte arrestuar një zyrtar qeveritar në pension dhe katër persona të tjerë, bashkë me një të mitur, si të dyshuar për vrasjen e tetë vjeçares, shkruan bbc.

Në raportin e leshuar nga autoritetet indiane thuhet se personat e dyshuar e përdhunuan, torturuan dhe e vranë vajzën e mitur që i përkiste një fisi nomad në rrethin e Kathuas në Kashmir.

Rasi ishte bërë në një pikëpamje fetarë në një rajon indian të polarizuar.

Për këtë rast qytetarët e atyre zonave kanë filluar të protestojnë, duke kërkuar drejtësi dhe mospërsëritjen e vrasjeve të tilla.

Lini Një Koment