“Jam larguar nga shtëpia kur isha 14 vjeç sepse doja një vend ku do të fitoja shumë trofe”

Antoine Griezmann është njeriu kryesor pse Ateltico Madrid është kampion i Europa League për sezonin 2017/18

Atletico Madrid fitoi me rezultat 3:0 në finalen ndaj Marseille me dy gola të shënuar nga Griezmann, i cili sonte ishte i disponuar për lojë, transmeton Periskopi.

“Jam larguar nga shtëpia kur isha 14 vjeç sepse doja një vend ku do të fitoja më shumë trofe. Kjo është kupa e dytë dhe me Atletikon dhe shpresoj të vijnë akoma më shumë,” ka thënë Griezmann.

“Marseille ishte një ekip shumë ofensiv, por ne bëmë detyrën tonë dhe u mbrojtëm mirë. Ne shfrytëzuam më së miri gabimet e tyre. Këtë paraqitje në fushë e kam arritur vetëm me besim, dhe me gjakftohtësi,”.

Lini Një Koment