Kampioni i Botës zbulon listën e lojtarëve për dy ndeshjet e nëntorit

Franca ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar për Ligën e Kombeve dhe një miqësore.

Franca do të përballet me Holandën në kuadër të Ligës së Kombeve, ndërsa me Uruguain në miqësore.

Kombëtarja franceze do të përballet me atë holandeze më 16 nëntor, ndërsa me uruguaianët më 20, përcjell “lajmi.net”

Franca është lidere në Ligën A, Grupin 1 me shtatë pikë, të ndjekur pikërisht nga Holanda me tri pikë.

‘Gjelat’ janë matematikisht të kualifikuar për fazën tjetër të Ligës së Kombeve, ndërsa kjo do të jetë një sfidë sa për tu luajtur.

Më poshtë mund ta shikoni listën e lojtarëve të ftuar nga Didier Deschamps. /Lajmi.net/

View image on Twitter

Lini Një Koment